Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní

Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: titulní fotka Tunerů Porsche je po celém světě hodně. Německý Kaege se zaměřil na menší SUV Macan s naftovým vidlicovým šestiválcem.

Běžné Porsche Macan S Diesel má pod kapotou třílitrový turbodiesel V6, který dává 190 kW a 580 N.m. Z klidu na stovku sprintuje za 6,1 s a jede až 230 km/h. U nás stojí 1,662 milionu korun, v Německu momentálně vyjde o něco levněji, na 59.120 eur (1,627 mil.). Tolik jen pro porovnání. Místní tuner Kaege ze Stettenu v Porýní-Falcku nabízí výkonový i decentní vzhledový upgrade za další éčka navíc. Odliší vás ovšem od davu ostatních Macanů.

Nespokojenci s fabrickými provozními parametry si mohou koupit kit, který vytáhne výkon motoru na 228 kW a točivý moment dosáhne masivních 700 N.m. Úpravce bohužel neuvádí, jak se zlepšilo zrychlení a maximálka. Vyhrál si ale s podvozkem, respektive velkou část práce přenechal specialistům od kW. Nabízí tři varianty: elektronické nastavení světlosti továrního pneumatického šasi, kratší ocelové pružiny a pro ty, kdo preferují pohodlí, je tu Street Comfort. Jedenadvaceti­palcová kola CH-R II pocházejí z katalogu věhlasného BBS, přední jsou široká 9, zadní 10,5 palce. Obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport o rozměrech 265/40, respektive 295/35.

Výfukový systém dostal akustickou posilu a místo dieselového klapání se z něj dá dostat sound podobný benzinovému vidlicovému osmiválci. Samozřejmě umělý, ale celý systém jde ještě navíc řídit ovladačem tempomatu.

Nic ale nedostanete jen tak z legrace jako dárek. Kit pro úpravu motoru přijde na 1.490 eur (41 tisíc korun), zavěšení s elektronickým nastavením světlé výšky na 1.299 eur (36 tis. Kč), pružiny stojí od 549 eur (15 tisíc korun) a komfortní podvozek 1.349 eur (37 tis. Kč). Sada kol i s gumami žádá investici ve výši 3690 eur, tedy mastných 101,5 tisíce v naší měně. Za modifikovaný výfuk využívající původních koncovek zaplatíte 2.790 eur, necelých 77 tisíc kaček. A to včetně zanesení do dokumentace. Tlumiče v barvě karoserie pak zájemci odčerpají z konta 690 éček (19.000 Kč) a ještě si klidně může nechat nastříkat brzdové třmeny na červeno, jaké má Macan Turbo už z továrny. Zadarmo to není, ale když najde ještě přebytečných 1090 eur (30 tisíc korun), vyjdou mu u Kaege Automobile GmbH jistě vstříc…

Fotogalerie

  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 1
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 2
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 3
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 4
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 5
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 6
  • Porsche Macan S Diesel od Kaege: Větší stádo naftových koní z Porýní: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.