Porsche má v plánu vývoj sportovního elektromobilu

Porsche má v plánu vývoj sportovního elektromobilu: titulní fotka Na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem se na stánku automobilky Porsche její fanoušci mohou kochat bohatou nabídkou sportovních modelů s benzinovými modely, ale její nový šéf již hledí do budoucnosti.

Automobilka v současnosti téměř dokončila modernizaci modelové řady 911 a konečně představila Panameru i evropskému publiku. Na své si přijdou i zájemci o SUV Cayenne a co nabídnout mají i modely Cayman a Boxster. Jenže v současné době v nabídce jaksi chybí něco „zeleného“.

Porsche již dříve oznámilo vývoj modelu Cayenne S Hybrid, který by měl do showroomů dorazit již v příštím roce. Hybridním pohonem by měla být vybavena i Panamera, což Porsche potvrdilo ještě před odhalením její sériové podoby.

Nový generální ředitel automobilky, Michael Macht, velmi mírně naznačil, že se jednoho dne dočkáme pouze elektřinou poháněného sportovního Porsche. To, že nemluví do větru, naznačuje i koncept Audi R8 e-Tron, patřící pod křídla koncernu Volkswagen, s nímž Porsche schválilo dohodu o spojení.

Prvními vlaštovkami směřujícími k vývoji elektromobilů jsou již ohlášené modely s hybridním pohonem, ale jakým směrem se bude vývoj ubírat dále, se teprve ukáže. Prozatím je nepříliš pravděpodobné, že by si hybridní pohon našel cestu i do modelových řad 911, Cayman a Boxster vzhledem k umístění jejich motorů za nebo před zadní nápravou.

Generální ředitel Porsche tedy naznačil, že se v budoucnosti můžeme dočkat pouze elektřinou poháněného sporťáku, o jehož koncepci, designu a výkonech nepadlo ani slovo. Navíc s velkou pravděpodobností nevyjede na silnice před rokem 2020.

Není bez zajímavosti, že prakticky ve stejnou dobu jako Porsche oznámilo své environmentální plány i Ferrari. Konkurenční boj holt zuří, i když jde o vzdálenější budoucnost…Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Proč by to nevyjelo před 2020? Zio 19.09.2009  07:36
Re: Proč by to nevyjelo před 2020? oIoo 17.09.2009  15:29
Re: Proč by to nevyjelo před 2020? Michal Fokt 17.09.2009  12:52
Proč by to nevyjelo před 2020? oIoo 17.09.2009  12:35
Vstoupit do diskuse ›