Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží

Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: titulní fotka Největší setkání vozů Porsche v České republice se uskuteční ve dnech 3.-5. září 2010 ve Vratislavicích nad Nisou. Vedle sportovních vozů bude letos věnována pozornost i nositelům příjmení Porsche, Porsch a Porš, kteří jsou na tuto akci zváni.

Porsche Classic Festival 2010 představuje již 17. ročník akce zaměřené na setkání sportovních vozů značky Porsche, kterého se například v loňském roce účastnilo přes 100 vozů.

Z malého klubového setkání na které zprvu přijíždělo jen pár automobilů se tak během 25 let, co Porsche klub v Liberci funguje, stalo největší setkání automobilů Porsche u nás. V posledních letech během víkendu přijíždí do Vratislavic nad Nisou stále víc a víc krásných sportovních automobilů Porsche. Věříme, že i letos překonáme loňský účastnický rekord (řekl předseda klubu, Milan Bumba).

První automobily se začnou do areálu vratislavického pivovaru sjíždět již v pátek 3. září 2010 odpoledne a účastníci si připomenou 135 let od narození geniálního automobilového konstruktéra a vratislavického rodáka, Ferdinanda Porsche. Ve večerních hodinách je pro ně připravena spanilá jízda Vratislavicemi nad Nisou a Libercem. Během ní účastníci položí květiny u rodinné hrobky Porsche na vratislavickém hřbitově, zastaví se u Porscheho rodného domu a celou jízdu zakončí na vrcholu hory Ještěd.

Hlavní program akce bude probíhat v sobotu 4. září 2010. Dopoledne proběhne v areálu pivovaru Konrad výstava a soutěž o nejkrásnější automobily Porsche. Návštěvníci se mohou těšit na nejstarší automobily Porsche 356 a řadu zástupců modelové řady 911. Zkrátka nepřijdou ani příznivci dalších modelů Porsche, jako jsou typy 912, 914 nebo vodou chlazené 924, 944 či 928. Vedle starších ročníků budou k vidění i mnohem mladší vozy jako třeba Porsche Boxter, Cayman a další. V odpoledních hodinách většina vozů vyrazí na zhruba stokilometrovou turistickou rallye do okolí Liberce.

Pořadatelé v letošním roce vzhledem k minimálnímu počtu sponzorů museli přistoupit k jedinému neatraktivnímu kroku programu pro návštěvníky, jímž je placení vstupného při vstupu do areálu Pivovaru. Dospělý návštěvník zaplatí 50,– Kč a tato vstupenka mu umožní také bezplatnou prohlídku místního Automuzea. Děti do patnácti let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

Kromě dětí budou mít volný vstup i lidé, kteří mají příjmení Porsche, Porsch nebo Porš. Všechna tato příjmení jsou svým základem vlastně příbuzná k základnímu jménu Porsche a tak se letos pořadatelé setkání rozhodli pozvat do Vratislavic nad Nisou i tyto občany a zapojit je do celkového dění Porsche Classic Festivalu.

Poslední část Porsche Classic Festival 2010 bude pro nejvytrvalejší účastníky probíhat v neděli 5. září, kdy budou jejich vozy vystaveny během dopoledne před libereckou radnicí.

Fotogalerie

  • Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: fotka 1
  • Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: fotka 2
  • Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: fotka 3
  • Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: fotka 4
  • Porsche Classic Festival 2010: 17. ročník se blíží: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.