Porsche Cayman S Turbo: přeplňovaní od TPCRacing

Porsche Cayman S Turbo: přeplňovaní od TPCRacing: titulní fotka U TPCRacing si pro Porsche Cayman S připravili Turbo kit, který výrazně zvýší výkon jeho plochého šestiválce a udělá z něj nebezpečnou konkurenci pro 911 Turbo.

Kořeny firmy TPCRacing sahají na přelom osmdesátých a devadesátých let, kdy se jako závodní tým účastnila závodů IMSA Supercars Series. Ve svých počátcích se společnost věnovala ladění přeplňovaných motorů pod kapotami Nissanů 300ZX, Mazd RX-7, Lotusů Esprit a severoamerického supersportu Consulier GTP.

V první polovině devadesátých let se TPCRacing začal věnovat i Mercedesům a Porsche. Nakonec firma, kterou vlastní a vede Michael Levitas, zůstala věrná vozům značky Porsche.

Společnost se zaměřila především na zvyšování výkonu motorů prostřednictvím turbodmychadel a úpravy podvozků modelů 911 generací 997, 996, 993 a 964. S prázdnou od ní neodjedou ani majitelé Boxsterů a Caymanů.

Právě pro Cayman S si u TPCRacing připravili Turbo kit, s nímž má být rychlejší než sériové Porsche 997 Turbo nebo GT3. Pomocí turbodmychadla se výkon plochého šestiválce o objemu 3,4 litru zvýší na 485 koní (357 kW) a točivý moment na 542 Nm. Sériový Cayman S disponuje výkonem 320 koní (235 kW) a točivým momentem 370 Nm.

TPCRacing uvádí, že Cayman S Turbo zvládne čtvrt míle s pevným startem za 11,7 s a jeho rychlost na konci 400metrové dráhy je 194 km/h, což jsou lepší hodnoty, než jakých je schopno dosáhnout sériové Porsche 911 Turbo. Cena Turbo kitu je 9.999 amerických dolarů (zhruba 185.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Porsche Cayman S Turbo: přeplňovaní od TPCRacing: fotka 1
  • Porsche Cayman S Turbo: přeplňovaní od TPCRacing: fotka 2
  • Porsche Cayman S Turbo: přeplňovaní od TPCRacing: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.