Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy

Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: titulní fotka Moskevská společnost TopCar si pro novou generaci Porsche Cayenne připravila hned tři stupně úprav, z nichž dva vzniknou v sériích po 25 vozech. Veřejnosti se mají všechny tři verze představit na srpnovém autosalonu v Moskvě.

Moskevský TopCar se věnuje tuningu vozů značek Bentley, BMW a Porsche od roku 2004 a ve své nabídce má i několik úprav pro Cayenne první generace. Právě na ně bude nyní navazovat s novou generací tohoto luxusního SUV.

Porsche Cayenne Advantage 2 je první z trojice projektů, má vzniknout v sérii 25 vozů a jeho karoserie se vyznačuje nejextrémnějšími změnami. TopCar pro tento model navrhl prakticky kompletně novou příď s hlavními světlomety z Porsche 911.

Na nový nárazník s ohromnými vstupy vzduchu navazují úplně nové výrazně rozšířené blatníky i kapota motoru. Přepracování se dočkaly téměř všechny povrchové panely karoserie a na linie nové přídě navazuje zpracování boků i nový zadní nárazník a spoiler nad zadním oknem.

Porsche Cayenne Vantage GTR 2 má rovněž vzniknout v sérii omezené na 25 vozů a s provedením Advantage 2 sdílí nový design zádě a boků karoserie. Přední partie této verze sice mají nový nárazník, blatníky i kapotu, ale zachovaly si původní hlavní světlomety modelu Cayenne.

Poslední z trojice je Porsche Cayenne Vantage 2, jehož produkce nebude početně nijak omezena. Tato verze je vybavena novým nárazníkem se stejným designem jako u předchozích dvou i novou kapotou, ale zůstávají jí sériové blatníky i povrchové panely dveří. Nové jsou pouze nástavce blatníků i prahů. Zadní nárazník i spoiler mají podobný design jako u limitovaných ver­zí.

TopCar uvádí, že na výrobu všech nových karosářských dílů budou použity materiály z uhlíkových vláken. Kromě úpravy designu jsou pro Porsche připraveny i nové sady kovaných kol ve velikostech od 21 do 23 palců.

Pro pohonné jednotky SUV nabídne úpravce zvýšení výkonu od 550 koní (405 kW) do 750 koní (552 kW). Vzhledem ke specifikům ruského trhu se bude jednat především o úpravy zážehových osmiválců Cayenne S a Cayenne Turbo se standardními výkony 400 koní (294 kW) a 500 koní (368 kW).

Interiéry německých SUV mají dostat exkluzivní ručně šité čalounění pravou kůží a k dispozici má být i široká nabídka výkonných multimediálních doplňků.

Fotogalerie

  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 1
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 2
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 3
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 4
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 5
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 6
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 7
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 8
  • Porsche Cayenne: nová generace po zásahu tunerů z Moskvy: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
kazdy ma iny vkus x_ghost 18.05.2010  22:20
Ehm Ulrich 456 18.05.2010  17:40
Vstoupit do diskuse ›