Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt

Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: titulní fotka Autosalon v Ženevě se stal místem premiéry sériového Porsche Cayenne Diesel a zároveň se na stánku společnosti TechArt tento model představil po zásahu úpravce s novým aerodynamický paketem.

Řady verzí Porsche Cayenne v letošním roce rozšiřuje provedení s označením Diesel, které je prvním sériovým osobním automobilem značky se vznětovým motorem. Pod kapotu SUV zamířil přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,0 litru, jehož dodavatelem je automobilka Audi. Tento agregát nabízí výkon 240 koní (176 kW) od 4000 do 4400 ot./min. a točivý moment 550 Nm dostupný do 2000 do 2250 ot./min. Sériový Cayenne Diesel akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,3 s a dosahuje maximální rychlosti 214 km/h.

Specialisté společnosti TechArt usoudili, že tyto výkony dieselovému Porsche prozatím bohatě stačí a zaměřili se především na estetickou stránku Cayenne. Pětidveřové SUV je tak vybaveno upraveným předním nárazníkem, nástavci prahů, zadním nárazníkem s difuzorem, spoilerem nad zadním oknem a rámečky hlavních světlometů.

Sadu karosářských dílů doplňují 21palcová nebo 22palcová litá kola s pneumatikami 295/35 R21 nebo 295/30 R22 a nové koncovky výfuků. Podvozek má upravenu řídící jednotku vzduchového odpružení pro snížení světlé výšky. V interiéru je použit nový tříramenný sportovní volant TechArt a hliníkové pedály.

Fotogalerie

  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 1
  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 2
  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 3
  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 4
  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 5
  • Porsche Cayenne Diesel: v dresu TechArt: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
... aro 23.03.2009  09:36
Vstoupit do diskuse ›