Porsche 911 Turbo Aerokit: Císařovy nové šaty

Porsche 911 Turbo Aerokit: Císařovy nové šaty: titulní fotka Nový Aerokit pro Porsche 911 Turbo je nenápadný jako pohádkový závoj známého vladaře, jeho účinky jsou však prokazatelnější. Exkluzivní balíček doplňků za 4500 eur udělá z vašeho mazlíka rozzuřenou šelmu.

Aerokit pro Turbo stojí jako luxusní šaty z nóbl módní prohlídky. Porsche vám naúčtuje 4500 eur, což je asi 126 tisíc Kč, pokud si ho objednáte společně s novým vozem. Pokud již šťastně svíráte klíčky v ruce a paket se vám líbí, můžete si o něj říct u vašeho dealera, v takovém případě ovšem počítejte s cenou 4100 eur bez daně a bez lakování.

Aerokit obsahuje přední a zadní nástavec na nárazníky a nový kryt zadní kapoty, který je součástí zadního spoileru a optimalizuje proudění vzduchu kolem zádi. Stejnou práci dělají i v barvě auta lakované spoilery, které vývojové oddělení prověřilo v aerodynamickém tunelu. Klidně si můžou napsat jedničku s hvězdičkou – přestože snížily vztlak, aerodynamický odpor zůstal stejný (Cx 0,31).

Označení balíček má v tomto případě své opodstatnění, kvůli tomu, že Turbo má výkon 480 koní a umí se rozběhnout na rychlost 310 km/h, Porsche vám nedovolí kupovat jednotlivé komponenty samostatně, ale pouze jako celek. Klidně tomu říkejte obchodní taktika, v případě silniční stíhačky však může mít jakákoliv destabilizace vyvážení přední a zadní části fatální následky.

Fotogalerie

  • Porsche 911 Turbo Aerokit: Císařovy nové šaty: fotka 1
  • Porsche 911 Turbo Aerokit: Císařovy nové šaty: fotka 2
  • Porsche 911 Turbo Aerokit: Císařovy nové šaty: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.