Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost

Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: titulní fotka Porsche Exclusive stojí za vznikem modelu 911 Targa 4S Exclusive Design Edition s odstínem laku karoserie ze šedesátých let a řadou stylových detailů.

Porsche Exclusive si pro letošní AvD Oldtimer Grand Prix, pořádanou na Nürburgringu od 12. do 14. srpna letošního roku, připravilo premiéru modelu 911 Targa 4S Exclusive Design Edition. Ten se má svým pojetím přibližovat klasickým modelům značky ze šedesátých a sedmdesátých let.

Za dlouhým pojmenováním novinky se přitom neukrývá stroj ve stylu modelů 911 Sport Classic nebo 911 Speedster, patřících k nejvýraznějším dílům Porsche Exclusive.

Tentokrát se u Porsche Exclusive rozhodli pro decentnější úpravy, z nichž tu nejvýraznější představuje světle modrý lak karoserie s pojmenováním Etna Blue, který byl v paletě barev pro Porsche 356 B v letech 1960 a 1961.

Modrý lak pak doplňuje ochranný oblouk střechy v metalickém odstínu s označením White Gold, v němž jsou provedeny i pruhy se jménem značky na bocích, které připomínají především modely ze sedmdesátých let a 20-palcová kola RS Spyder. Mřížka na kapotě motoru, koncovky výfuků a rámečky hlavních světlometů jsou pak v černé barvě.

V interiéru jsou standardem sportovní sedadla Plus s plynulým nastavováním v osmnácti směrech, která se podobně jako ostatní části prostoru pro posádku pyšní luxusním modrošedým koženým čalouněním s prošíváním nití modré barvy.

Porsche 911 Carrera S – Zkazilo turbo legendu?

V případě pohonné jednotky se nic nemění a všechna čtyři kola tohoto Porsche bude i nadále roztáčet přeplňovaný třílitrový šestiválec, disponující výkonem 309 kW (420 k) a točivým momentem 500 N.m.

Porsche Exclusive ke každému z těchto vozů dodá jeho budoucímu majiteli i plachtu pro jeho překrytí a v modrošedé kůží vázané album s fotografiemi, dokumentujícími stavbu právě jeho automobilu.

Kolik takto upravených Porsche 911 Targa 4S má u Porsche Exclusive vzniknout prozatím nebylo uvedeno a zveřejněna nebyla ani cena.

Fotogalerie

 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 1
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 2
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 3
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 4
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 5
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 6
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 7
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 8
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 9
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 10
 • Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition vzpomíná na minulost: fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.