Porsche 911 SC, Walter Röhrl a Christian Geistdörfer na Targa Tasmania

Porsche 911 SC, Walter Röhrl a Christian Geistdörfer na Targa Tasmania: titulní fotka Slavná dvojice Walter Röhrl a Christian Geistdörfer vyrazili na Targa Tasmania s klasickým vzduchem chlazeným Porsche 911 SC.

V roce 1981 startovali Walter Röhrl a jeho navigátor Christian Geistdörfer s Porsche 911 SC v rallye San Remo. Na technicky náročné trati se postavili s pohonem zadních kol proti mnohem výkonnějším Audi Quattro s pohonem všech kol.

Zlomená poloosa vozu připraveného narychlo na jedinou soutěž je nakonec připravila o šanci na umístění na předních pozicích a v rallye San Remo zvítězila Michele Mouton s Fabrizii Pons v Audi Quattro.

V letošním roce Walter Röhrl se svým navigátorem i autem z roku 1981 zamířili na Targa Tasmania, která se jede od 5. do 10. dubna. Tato rallye se jede na stejnojmenném ostrově, který se nachází 240 km od jižního pobřeží Austrálie.

Na trať 20. ročníku pětidenní soutěže dlouhé 2000 km letos vyrazilo 234 vozů. Soutěž zaujme nejen svou tratí, ale i sloužením startovního pole, v němž jsou klasické sportovní vozy šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let i nejnovější modely, jako je například Lamborghini Gallardo, Nissan GT-R nebo Porsche 911 GT2 RS.

Porsche 911 SC z roku 1981 má za sebou kompletní renovaci v Porsche Muzeum a je jedním ze tří klasiků, které muzeum automobilky Porsche k Targa Tasmania přihlásilo. Druhým vozem je vítěz Targa Florio z roku 1969 Porsche 908/02 Spyder, za jehož volant usedl kurátor muzea Klaus Bischof. Třetí je Porsche 718 RS 60 Spyder, které zvítězilo v Targa Florio v roce 1960 a nyní jej řídí novinář Bernd Ostmann.

Fotogalerie

  • Porsche 911 SC, Walter Röhrl a Christian Geistdörfer na Targa Tasmania: fotka 1
  • Porsche 911 SC, Walter Röhrl a Christian Geistdörfer na Targa Tasmania: fotka 2
  • Porsche 911 SC, Walter Röhrl a Christian Geistdörfer na Targa Tasmania: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.