Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku

Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: titulní fotka Porsche představuje novou generaci závodního vozu 911 GT3 Race, k mání bude zkraje příštího roku.

Také máte při shlédnutí libovolného okruhového závodu pocit, že dobře polovina všech aut má na sobě znak Porsche? Automobilka říká, že je to zásluha zejména modelu 911 GT3 Race, jenž se od svého uvedení na trh v roce 1998 stal nejžádanějším závodním autem všech dob.

Soukromé závodní týmy jich odebraly už více než 1400 kusů a budou moci odebírat i nadále, protože zkraje příštího roku přichází na trh další, vylepšená verze. Boxer o objemu 3,8 l s výkonem 450 koní sice zůstal beze změny, provedeny byly ale úpravy na podvozku a v interiéru.

Závodní GT3 má nyní rozchod zadních kol zvětšen o 44 mm a podvozek nyní umožňuje větší možnosti nastavení, v sedmi stupních jsou ostatně nastavitelné i přední a zadní stabilizátory.

Více komfortu má nyní i řidič, nejde ale o měkčí křesla a lépe ergonomicky umístěné držáky na kafe, ale osazení kabiny účinnějším ventilátorem. Ovladače informačního displeje se přesunuly na volant, jenž je nyní stavitelný i výškově.

Fotogalerie

  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 1
  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 2
  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 3
  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 4
  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 5
  • Porsche 911 GT3 Race: další vydání nejúspěšnějšího závoďáku: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.