Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět

Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět: titulní fotka V Zuffenhausenu vytvořili stroj pouze pro Ameriku. Naštěstí pro okolní svět patří pouze na okruhy.

Zdá se, že Porsche je opravdu neúnavné v zaplňování mezer na trhu a dokonce to vypadá, že závodní vozy dostávají přednost před silničními. I když to jistě není pravda, tak aktuální devětsetjedenác­tka bude mít brzo více „mutací“ pro okruhynež pro silnice. Zvláště pokud začne nový trend vytvoření tovární úpravy na určitý šampionát.

Právě v těchto dnech totiž přibyl model pojmenovaný 911 GT America, který je speciálně navržen pro vytrvalostní závody United Sports Car Racing třídu GT Daytona pro příští rok. A to je celkem dost konkrétní zadání. Základ vychází z modelu 911 GT3 Cup, má ale zvětšený motor na 4,0 litru poskytující 470 koní, které přenáší šestistupňová sekvenční převodovka na kola zadní nápravy. Další změnou oproti GT3 Cup je aerodynamický paket zahrnující nový přední spoiler, difuzor a zadní křídlo. Pro vytrvalostní závody, a tedy rychlou výměnu, byly upraveny například i brzdy.

Předávání prvních vozů začne v říjnu za pěknou nekulatou částku 269.000 dolarů.

Fotogalerie

  • Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět: fotka 1
  • Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět: fotka 2
  • Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět: fotka 3
  • Porsche 911 GT America: GT jen pro Nový svět: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.