Diskuse: Policie v Ohiu může rychlost pouze odhadovat, pokutě se nevyhnete (!)

zpět na článek
 • delphfoto delph

  Re: právo

  14.06.10 12:18 Reagovat

  ačkoliv mě to vcelku moc nezajímá, děkuju za jednoduché osvětlení jak to tam chodí i když jsem měl určitou představu z filmů (což není zrovna super zdroj dobrých informací, ale úplně si vymýšlet nemohou)

 • Ohio cowboy

  osobni zkusenost

  13.06.10 20:01 Reagovat

  V Ohiu jsem nejakou dobu zil, policie tam smi rychlost merit (na rozdil od vetsiny dalsich statu) jen z jasne oznacenych viditelne umistenych vozu. Takze zadny za bukem. Je to tak i lepsi, vychovny efekt je dosazen a nikdo panicky na posledni chvili nebrzdi. Ono to zas tak horky nebude, standartne se jezdi 5-10 mil nad limit (ve meste moc ne, ale pozor, v jinych statech nemusi byt tak benevolentni, zastavili mne i za prekroceni rychlosti o par mil, bez pokuty, domluva) jen vyjimecne nekdo jede o trochu rychleji, rozhodne to neni jak u nas, kde agresivne jezdi minimalne 50% ridicu. Ale neptejte se mne proc. Na druhou stranu, u nas se lidi rizeni vic venujou, to je treba priznat, mistni telefonovani a smskovani je notoricke. Sms uz ve vetsine, jestli ne vsech, statech zakazali, ale o zakazu telefonovani (bez hands-free, to tu nikdo nema) nepadlo ani slovo. Popravde, nemyslim, ze by to ve zdejsich podminkach bylo nutne, jezdi se klidne, konstantni rychlosti, lidi se proste na dalnicich prepravuji, nezavodi, kdyz nekoho predjizdite na tempomat 5 minut a v mezicase vas nekdo dojede, neexistuje, ze by se na vas tlacil, nebo nedejbuh blikal, at mu uhnete. Ale jsou i vyjimky, New York, Florida a pod. tam se jezdi preci jen ostreji...

 • HEMIfoto HEMI

  právo

  13.06.10 16:14 Reagovat

  keďže nejaké to základné právne vedomie mám, dovolím si reagovať na problematiku ohľadom anlgo-amerického systému práva využívajúceho precedensy (to čo popísal deplh)
  V ich systéme sa právo tvorí prostredníctvom rozhodnutí sudcov, ktorí sami určujú výšku trestu apod. na základe rozhodnutia poroty, ktorá rozhodne, či je obvinený vinný/nevinný. Laická (!)porota rozhoduje na základe vlastného presvedčenia jednomyseľne, po prednesení dôkazov právnym zástupcom obvineného a prokurátora zastupujúceho ľud (preto sa vždy vo filmoch hovorí ľud vs. XY)
  Čo sa týka prezumpcie neviny, tá platí, avšak dôkazné bremeno leží nie na strane štátu, ale práve na strane OBHAJOBY. To zn., že práve obhajoba sa snaží dokázať, že je subjekt nevinný a to predkladaním dôkazov. Na druhej strane stojí prokurátor, ktorý sa naopak snaži presvedčiť porotu na základe dôkazov (ktoré si vybral a rôzne interpretuje on) o svojej pravde.
  Preto sa v tomto systéme práva vyskytujé veľké množstvo justičných omylov, keďže porota sa dá ovplyvniť, rozhodne na základe presvedčivejšieho vystúpenia prokurátora, ktoré môže byť v skutočnosti len vymyslené a nepravdivé. Následne sa sudca rozhodne podľa precedensu (ak už taký podobný prípad existoval) a vynesie rozsudok a výmer trestu. Ak však takýto precedens neexistuje, sudca ho v podstate sám vytvorí a následne sa stáva platným pre nasledujúce prípady.

 • Seth

  Re: Punk je jinde

  13.06.10 00:26 Reagovat

  Potom bych se měl "omluvit" za svůj první příspěvek a příště se první lépe informovat než budu psát o něčem u čeho jsi nejsem 100% jistý :-)

 • Seth

  Re: Punk je jinde

  13.06.10 00:20 Reagovat

  Právník nejsem.Chtěl jsem tím jenom poukázat na rozdíl mezi americkým právem a tím u nás.Před pár lety,když jsem byl u rodiny,která tam žije,známý mojeho bratra projel jeho autem na červenou a ten byl potom stíhán a musel dokázat svojí nevinu,protože odvolání na osobu blízkou jako u nás nějak nebrali.Takových příkladů zná osobně více.Pokud tomu rozumíš nebo někdo jiný odborněji mohli by jste o tom něco napsat,čistě ze zvědavosti :-)

 • delphfoto delph

  Re: Punk je jinde

  13.06.10 00:13 Reagovat

  pokud se nepletu, tak angloameričani soudí dle "tzv" historických rozhodnutí soudu v podobných otázkách, takže pokud někdy v minulosti se tak stalo soud bude přihlížet hodně k tomu jak tehdy rozhodl soud, ale nic o nutné obhajoby nevím, ale nejsem ani právník ani nějaký světoznalec... no a radary měřící rychlost určitě přišli později než auta, tak takové precedensi už tam být mohli... no už se těším až se donesou nějaké kauzy.

  anonyme - řekl jsi to hezky: oko je NEdokonalejší než kamery a radary a dá se snadno ošálit a vlastně nás šálí skoro pořád >:D

 • Inverted Cat

  Re: Punk je jinde

  12.06.10 21:55 Reagovat

  Jestli si právník tak vrať diplom. Jestli ne, tak tě to sice omlouvá, ale stejně si plácnul pěknou blbost.

 • Seth

  Re: Punk je jinde

  12.06.10 19:49 Reagovat

  K tomu dokazování-právě,že nemusí.V USA je na rozdíl od kontinentálně evropského systému práva Angloamerický,ve kterém to funguje tak,že sám musíte svoji nevinu u soudu dokázat...

 • "anonym"

  vše má své + a -

  12.06.10 18:35 Reagovat

  MĚ to zase tolik špatné nepřijde, lidské oko je podstatně nedokonalejší než kamera, nebo radar, takže budou pokutovat, jen opravdu nebezpečné překročení rychlosti, ne buzerace za 65Km/h místo 50Km/h, která nikoho neohrožuje.

 • %DOUBLE Mfoto

  Re: WTF???

  12.06.10 16:20 Reagovat

  to je ... >:D >:D >:D ;-)

 • riderhenryfoto riderhenry

  Re: Punk je jinde

  12.06.10 15:35 Reagovat

  to je uplne jedno, policie musi toto dokazovat, ne ze by ridic mel dokazovat, ze prestupek neucinil (jak to obcas byva u nas vykladano a kazdy ridic, ktery se brani, coz je jeho prirozene pravo, s kterym se proste musi pocitat, je povazovan za vyvrhele spolecnosti...). Takhle muze policista pokutovat nekoho jen proto, ze ma auto, ktere se mu nelibi, nebo protoze ma podezreni, ze mu spis s zenou, a neni proti tomu obrany....

 • Nornik

  Punk je jinde

  12.06.10 14:46 Reagovat

  Do kokotistanu spise patri novinari a uroven jeji tendecnich clanku.

  Poznavani rychlosti pohledem je to ty pripady, kdy si to nekdo propali danym usekem o mnohem vetsi rychlost nez je povolena. Napriklad, kdyz si na 50tce projede stovkou.

  Neni to o tom, ze by se s Vami policista hadal, ze misto 50 jste jeli 53.

  Staci si dohledat puvodni clanek.

 • Amaranthfoto Amaranth

  WTF???

  12.06.10 10:48 Reagovat

  Někde jsem zaslech krásnej výraz, kterej sem pasuje - KOKOTISTÁN. God bless America...

zpět na článek