Polestar bude upravovat i hybridní modely Volvo

Polestar bude upravovat i hybridní modely Volvo: titulní fotka Hybridní vozy nejsou častým předmětem úprav tuningových firem ani továrních sportovních divizí. U Polestaru tomu však bude jinak.

Pokud se někde objeví úprava hybridního auta, většinou se týká změnu vzhledu, nanejvýš tak podvozku, do pohonného systému se zasahuje skutečně málokdy. Má to asi dva hlavní důvody – sladění spalovacího motoru a elektromotoru je komplikované a zájemci o ekoauta se po výkonu moc neženou, důležitější pro ně je nízká spotřeba. Ostatně ani tovární úpravci se elektrifikovaným autům vyhýbají, odolala dokonce i divize M, která se nepustila do tuningu sporťáku i8, přestože si lze jen stěží představit ekologický model, jenž by přinesl zajímavější svezení.

S přibývajícím množstvím hybridů a elektromobilů však lze očekávat, že se situace změní. Svůj záměr věnovat se tuningu elektrifikovaných vozů už oficiálně potvrdila firma Polestar, dnes už se profilující jako oficiální sportovní divize Volva. Známý úpravce bude podle slov šéfa severoamerického zastoupení Volva Lexe Kerssemakerse díky zkušenostem z okruhového závodění schopen nabídnout „některé velmi vzrušující elektrifikované modely“.

Volvo se sice dnes stále ještě nachází pouze ve fázích zvažování, jak Polestar marketingově využít, ale již nyní je jisté, že se bude věnovat i této oblasti, prozradil australskému Motoringu. Cílem Polestaru je stát se plnohodnotným konkurentem AMG nebo BMW M a bude nabízet jak širokou škálu sportovních paketů, tak komplexní sportovní úpravy.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.