Podívejte se, jak se Mustang z roku 1965 po 44 letech "spánku" probudil k životu

Podívejte se, jak se Mustang z roku 1965 po 44 letech O nálezech opuštěných aut píšeme často a rádi. Jenže většinou můžeme nabídnout jen popis objevu, případně okolnosti, které jsou s ním spojeny. Tentokrát ale půjdeme dál.

Můžeme vám totiž ukázat, jak se jedno takhle zapomenuté auto znovu probouzí k životu. Navíc jde o vehikl poměrně zajímavý – Ford Mustang z roku 1965, který byl v roce 1975 „odložen“ kdesi v Texasu a od té doby nebyl nastartován.

Kanadští nadšenci z YouTube kanálu classicmustangs429 si však dali cíl, že slavný pony car znovu dostanou tam, kam patří. Na silnice.

A tak se pustili do práce, kterou (zatím) dokumentují hned tři videa. V tom prvním se seznámíme s vozem a především jeho stavem. Po důkladné prohlídce motorového prostoru chlapci například zjistí, že jeden z válců 4,7litrové V8 je pořádně špinavý. Po vyčištění pak následuje dlouhé rozebírání pohonného ústrojí.

Jeho sestavení se věnuje druhý díl, v němž mechanici auto také vybavují spoustou nových dílů. A konečně ve třetím pokračování přicházejí na řadu finální práce a hlavně pokus o nastartování. Pokus je to úspěšný, osmiválec se po 44 letech probudí a potěší charakteristickým bubláním.

Jestli si všechna videa (jsou samozřejmě jen v angličtině) pustíte, všimněte si také, jak vtipně si tihle nadšenci dokážou sehnat nebo rovnou vyrobit náhradní díly. Šikulové, fakt.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.