Diskuse: Pod lupou: Lancia Stratos - Z nuly jednička

zpět na článek
 • %Sanab

  Ešte ste

  28.03.11 21:43 Reagovat

  Ešte ste zabudli spomenúť, že stratos bol pôvodne myslený len na rally ale kôli homologizácií zkompletizovali v roku 1974 behom niekoľko mesiacov všetky karosérie cestnej verzie. Tie potom boli dovezené do továrne v Chivasso, kde sa vôbec neponáhľali s ich dostavaním. v septembri 1974 si motoristický novinár Paul Frere ako zástupca SCI prehliadol jednotlivé komponenty v továrni Lancie a uspokojilo ho, že bolo postavaných aspoň 500 požadovaných kusov a stratos bol ihneď homologovaný. Ale Frere nevidel 500 zmontovanych kusov ale iba diely na 500 kusov.
  A ešte, že Lancia riešila dilemu investovania peňazí na vývoj stratosu, ale keď v roku 1969 firmu kúpil Fiat bolo po probléme, pretože sa mohli spoľahnúť na finančné prostriedky Fiatu a zároveň sa jej otvoril prístup k motoru z Dina.
  Ale inač skvelý článok. :yes:

 • DBSfoto DBS

  Re: no

  27.02.11 14:04 Reagovat

  Souhlas...o MTX by se zede taky mohl objevit článek :-)

 • malis.xf

  Skvělý článek!

  24.02.11 13:39 Reagovat

  Díky za parádní článek :yes: :-)

 • Sato

  pekny clanok

  22.02.11 22:27 Reagovat

  :yes: :yes: :yes:

 • Erik Nagy

  Rallylegend

  22.02.11 18:32 Reagovat

  Vyborny clanok. Pre ludi, ktori tieto auta chcu vidiet jazdit rally odporucam navstivit Rallylegend. Do oktobra maju dost casu a min rok tam bolo iba 5 majstrov sveta a Sandro sa tam na jednom Stratose vozil.

 • Aleš Dragoun

  Re: Re: Čtěte to a komentujte!

  22.02.11 09:23 Reagovat

  Ahoj, díky za reakce. Reportáž Top Gearu jsem dosud neviděl, teď jsem si pustil kousek. Vypadá to slušně, ale nechtělo by se mi o takových kitech moc psát, s historií Stratosu to nesouvisí. P.S. Fotky modrého Stratosu jsou z muzea v Lánech, stejně jako vedle stojícího MTX. Dobrý nápad na článek, ale problém bude s fotkami, ty muzejní jsou v tuto chvíli jediné v rozumném rozlišení, které mám.

 • Michal Foktfoto Michal-Fokt

  Re: Čtěte to a komentujte!

  21.02.11 20:52 Reagovat

  Vajtusi, díky za pochvalu, Stratos se určitě ještě na TOP vrátí, teď musel udělat místo aktualitám. ;-)

 • laufečekfoto laufecek

  Re: Čtěte to a komentujte!

  21.02.11 19:12 Reagovat

  ....jsem rád, že jsem si konečně našel čas na přečtení :yes: super článek, díky :yes:
  ...abych se přiznal, dozvěděl jsem se v něm věci, které jsem doposud o Stratosce nevěděl...a to jsem myslel, že jsem zasvěcený až až 8-s >:D
  ...přikláním se k Vajtusovi s díkem k redakci....rubrika "pod lupou" patří k mým nejoblíbenějším :))) mohly by se tam častěji přidávat další a další články :yes:
  ...ale díky, super počtění :-)

 • Vajtusfoto Vajtus

  Čtěte to a komentujte!

  21.02.11 18:44 Reagovat

  Pro mě zatím nejlepší článek v sérii pod lupou...

  Bylo tam vše, technika, historie, detaily, snad jenom zmínka o téhle stavebnici by neuškodila: [odkaz] ...

  ...kdo by si nechtěl postavit svůj Stratos? :-) Na videu navíc kousek s mým nejoblíbenějším motorem Busso (Alfa Romeo)...

  Velké dík redakci. Na rubriku Pod lupou nedám dopustit a nechápu, že je tu tak málo komentářů? Zpět s tím na první místo webu!

  PS: Tohle léto se chystám do San Marina, na rally legend, takže Stratos uvidim v akci :-! .

 • amo651651

  STRATOS

  21.02.11 15:47 Reagovat

  :-) hmmmm....DAKUJEME :yes:
  Všetka čest tejto mašine

 • Hrubisfoto Hrubis

  no

  21.02.11 08:39 Reagovat

  Třeba se Chrizler >:D jednou vratí v takové konci, jako byl v době v době Stratosu, 037 a Delty. Uvidíme, ale tohle je další legenda, a opět skvělé nostalgické počtení :yes: .... A jesti dobře koukám, tak na fotkách vedle modrého Stratosu stojí Tatra MTX, mohl bych poprosit o ňáký článek a tomto jediném českém (a bohužel zapomenutém) supersportu :-) . Jednou jsem jí viděl an živo, a je nádherná (stratos i MTSX) .... :yes:

zpět na článek