"Pirát" Schumi má o tři body méně

Michael Schumacher byl policí přistižen při překročení povolené rychlosti. A utrpěla nejen jeho peněženka, ale i bodové konto.

Být hvězdou má i své stinné stránky. Zatímco pokuty za rychlost každodenně dostanou možná tisíce lidí, obejde se to bez publicity, ovšem pokud jste známá osobnost, vždycky se to nějak „rozkecá“. Třeba teď celý svět ví, že sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher překročil povolenou rychlost a dostalo se mu náležité „odměny“.

Pokud byste ale čekali, že se v některém ze svých ferrari hnal po dálnici více než třistakilometrovou rychlostí, budete asi zklamáni. Podle německých médií mu tamní strážci pořádku naměřili nedaleko jeho rodného města Kerpenu „masakrózní“ stočtyřicítku tam, kde bylo povoleno jet maximálně 100 km/h. Schumiho to stálo pro něj jistě směšných 75 euro pokuty, méně radosti ale asi bude mít z odebrání tří bodů ze svého řidičského konta, i když těžkou hlavu si z toho asi taky nedělá.

Německý bulvár Bild hned přispěchal s rozhovorem na téma Majklova pirátství a jeho prostřednictvím sdělil Schumacher veřejnosti, že se velice omlouvá, že se podobné chování neslučuje s jeho charakterem a že rychlá jízda patří pouze na okruh.

Nevím jak vám, ale nám je poslední dobou německý závodník čím dál sympatičtější. Poté, co se už nejméně dvakrát vysekal na motorce a (možná) opřel o svodidla Nordschleife prototyp Ferrari, nyní dostal pokutu za rychlost a najednou se ukazuje, že to není Schumi-stroj, ale Schumi-člověk, který občas udělá i nějakou tu chybu. …pokud to ovšem není zase nějaké spiknutí. Víte, v jakém autě Michaela chytli? V Audi A4 Cabriolet. Žádné ferrari? To přece nemohl být Schumi! ;-)


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: zvlastni %aloiis 10.09.2008  18:31
Re: zvlastni Doyle 08.09.2008  21:00
schumi schumiaaa 08.09.2008  19:45
zvlastni %aloiis 08.09.2008  18:28
každej ... Golias 08.09.2008  12:54
Vstoupit do diskuse ›