Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ

Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: titulní fotka Šmrncovní francouzské kupé vzniklo ve vizuálně specifickém provedení Onyx. Ovšem pouze pro Francii a Německo.

Z testů benzinového i dieselového kupé Peugeot RCZ, které jsme podrobili dokonce srovnávacímu testu, z něhož dieselheadi rozhodně radost mít nebudou, všichni víme, že se jedná o velmi příjemné gétéčko, jemuž nechybí (v tom prvním případě) ochota si zařádit na okreskách.

I tak ale vzniklo hlavně proto, aby obracelo hlavy kolemjdoucích, což mu půjde ještě lépe, než v jiných případech, ve speciální edici Onyx, která je však dostupná pouze na francouzském a německém trhu. Což ovšem v dnešním Socialistickém svazu evropských republik není vůbec žádný problém.

Bude dostupná v černém a bílém laku Noir Perla Nera a Blanc Opale, plus ve dvou odstínech šedé Gris Sidobre a Gris Haria a vzhledem k tomu, že se Francouzi rozhodli nám RCZ ukázat v šedomodré barvě, bude z nich asi nejpůsobivější. $2$

Všechny onyxy dostanou karbonovou střechu, lesklou černou masku chladiče, černé kryty vnějších zpětných zrcátek a pěkná devatenáctipalcová kola v barvě Midnight Silver. Interiér je čalouněn kombinací černé kůže a šedé textilie se šedými švy. Je v rámci standardně dodávané kombinace paketů Comfort a Sport našlapán výbavou, v níž nechybí ani vestavěná navigace.

Onyx nelze mít s dvousetkoňovou přeplňovanou šestnáctistovkou, ale pouze se slabší o výkonu 156 koní nebo s dvoulitrovým turbodieselem (163 k) a ve Francii za něj Peugeot chce 32.000 euro, respektive 34.500 €.

Fotogalerie

  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 1
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 2
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 3
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 4
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 5
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 6
  • Onyx: speciální edice Peugeotu RCZ: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: RCZ Mashamoto 21.07.2012  17:09
RCZ Martin14785 20.07.2012  23:23
Vstoupit do diskuse ›