Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu

Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: titulní fotka Koncern PSA připravuje další studii superauta, tentokrát v režii Peugeotu. Hybridního, jak jinak. ;-)

Francie dala světu pár znamenitých sportovních aut, ale žádný supersport v pravém slova smyslu. I v tomto ohledu se ale blýská na lepší časy. Renault připravuje návrat Alpine A110 a určitý zájem o tento segment naznačil i koncern Peugeot-Citroën, vzpomínáte na koncept Citroën Survolt? Teď se ovšem chystá studie nová, tentokrát však od značky Peugeot.

Bude se jmenovat Onyx a Francouzi nám jej zatím představují pouze formou potemnělého teaseru. I ten ale prozrazuje agresivně stylizované přední světlomety a masku chladiče, stejně jako nízkou stavbu karoserie.

K autu zatím chybí jakékoli informace, proslýchá se však, že by jej měl pohánět hybridní systém s výkonem kolem 400 koní, z čehož by mělo připadat nějakých 250 na benzinový turbomotor 1,6 l.

Snahy PSA jsou rozhodně sympatické, ale vzhledem k jeho současné ekonomické situaci je jen málo věcí pravděpodobnějších než to, že (bohužel) zůstane zase jen u konceptu, v lepším případě u účinkování ve videohře.

TIP: Citroën Survolt: velká galerie z Le Mans Classic

Fotogalerie

  • Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: fotka 1
  • Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: fotka 2
  • Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: fotka 3
  • Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: fotka 4
  • Peugeot Onyx: koncept dalšího francouzského supersportu: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.