Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!

Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: titulní fotka Peugeot 308 R vzbudil ve Frankfurtu obrovskou vlnu zájmu. Podle dosavadních informací není jeho sériová výroba zapovězena!

Peugeot na letošním autosalonu ve Frankfurtu šokoval dvoubarevným konceptem 308 R. Přestože klasická verze oblíbeného hatchbacku dorazí na český trh až za pár týdnů, o jeho nabroušené variantě se již nyní hovoří jako o hotové věci.

V rozhovoru pro britský magazín Top Gear naznačil další vývoj konceptu ředitel francouzské automobilky. Dle jeho slov došlo k dohodě s divizí Peugeot Sport na dalším vývoji ostrého modelu, který by se v budoucnu mohl dostat i mezi normální smrtelníky. Pokud se tak stane, bude mít Renault Mégane RS, Opel Astra OPC nebo Ford Focus ST zaděláno na problém.

Vše pramení z vývoje nových rychlých verzí stávajících modelů. První vlaštovkou se stal Peugeot 208 GTi s šestnáctistovkou THP o výkonu 147 kW, kterou bude v brzké době následovat produkční Peugeot RCZ R. Ten má pod kapotou tentýž motor, ovšem s výkonem 199 kW. Stádo 270 koní a 330 N.m točivého momentu bude na přední kola putovat skrze manuální šestistupňovou převodovku, chybět nebude ani poctivý samosvorný diferenciál Torsen.

Implementace použitých technologií do Peugeotu 308 už by proto neměl být takový problém. Otázkou zůstává, zda si produkční verze zachová drsný zevnějšek s mohutnými nárazníky a rozšířenými blatníky. Vyjdeme-li však z poznatků z ženevského konceptu Peugeotu RCZ R, který se od civilní verze prakticky neliší, nedá se ani tato možnost zcela vyloučit.

Fotogalerie

  • Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: fotka 1
  • Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: fotka 2
  • Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: fotka 3
  • Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: fotka 4
  • Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
..... ..... 22.09.2013  18:00
Konečně BulTom 19.09.2013  18:55
Vstoupit do diskuse ›