Parmigiani Fleurier Bugatti Veyron Super Sport: výjimečné hodinky pro výjimečné auto

Parmigiani Fleurier Bugatti Veyron Super Sport: výjimečné hodinky pro výjimečné auto: titulní fotka ...tedy spíš pro majitele výjimečného auta. Parmigiani připravil designérský i hodinářský skvost na počest rekordního modelu Veyron 16.4 Super Sport.

Skutečně exkluzivní hodinky připravila hodinářská firma Parmigiani Fleurier na počest vozu Bugatti Veyron Super Sport. Spolupráce obou značek tak (minimálně pro současnou generaci veyronu) končí.

Design pouzdra ve stylu Bugatti se šesti safírovými sklíčky s antireflexní úpravou je skutečně působivý, dvojnásob to ale platí o novém, bohatě zdobeném kalibru Bugatti PF 372, vycgházejícím z původního 370. Je sestaven na deseti můstcích ze 337 komponentů (včetně 40 kamenů) a má desetidenní rezervu chodu. Pracuje s frekvencí 21 600 kmitů za sekundu. Jeho číselník je nastaven pod úhlem 30 stupňů tak, že ho má řidič na očích, aniž by musel sundavat ruku z volantu.

Hodinky jsou vyrobeny z bílého a růžového zlata, titanu a karbonu, pásek z aligátoří kůže pro ně zhotovila firma Hermes. Ale pozor na nepřízeň počasí, vodotěsnost hodinek je jen 10 m. O ceně se mezi gentlemany nemluví.

Fotogalerie

  • Parmigiani Fleurier Bugatti Veyron Super Sport: výjimečné hodinky pro výjimečné auto: fotka 1
  • Parmigiani Fleurier Bugatti Veyron Super Sport: výjimečné hodinky pro výjimečné auto: fotka 2
  • Parmigiani Fleurier Bugatti Veyron Super Sport: výjimečné hodinky pro výjimečné auto: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.