Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost

Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: titulní fotka Ne, opravdu už letos v Paříži víc lotusů k vidění nebylo. Sedmička je ale prý šťastné číslo.

Zkoušeli jste spočítat, kolik novinek letos Lotus do Paříze přivezl? Tak si to projděme společně: začalo to konceptem Elite, pak následoval Esprit, v závěsu za ním Elise a čtveřici nekompromisních sporťáků završil Elan. Pátým vozem byl pětidveřový čtyřmístný Eterne.

A ten šestý? Určitě jste v té záplavě novinek od Donata Coca zapomněli na Lotus Evora S, že ano? A nyní přichází řada se sedmý kousek, pojmenovaný lakonicky City Car. Ten vám asi hladinu endorfinů v mozku nezvýší, jako nové lotusy bohužel jen vypadá.

Čtyřmístné autíčko s rysy nového elisu a pohonem zadních kol je plug-in hybrid, což se podepsalo na přímo strašidelně nelotusácké váze „pod 1400 kg“. Fakt by to nešlo lehčeji? Elektromotor disponuje výkonem 72 koní (53 kW) a točivým momentem 240 Nm v celém spektru otáček, což obéznímu miniautu zajistí zrychlení na stovku za 9 s a maximální rychlost 170 km/h. Při poklesu kapacity akumulátorů přijde na řadu tříválec 1,2 l, schopný spalovat etanol, metanol i benzin, jenž se stará o dobití baterií a prodlouží tak jízdní dosah auta ze 60 až na 500 km.

Na rozdíl od pěti ostatních vizí v případě City Car Concept Lotus neuvádí plán výroby, jde tedy skutečně jen a pouze o studii, o jejíž případné existenci rozhodne zřejmě až další vývoj a ekonomická situace u značky.

Fotogalerie

  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 1
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 2
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 3
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 4
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 5
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 6
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 7
  • Paříž 2010: Lotus City Car Concept - sedm a dost: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Produkce... Bonkers 02.10.2010  10:47
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket