Pár cvoků zavřených za řízení v opilosti. Ale auto fakt neřídili…

Pár cvoků zavřených za řízení v opilosti. Ale auto fakt neřídili…: titulní fotka Když se napijete, nelezte za volant auta, to je základní pravidlo. No jo, ale tahle sebranka bláznů se autům vyhnul a vydala se na silnici občas i něčím, co volant ani nemá.

Nemám rád řidiče, kteří pijí a ohrožují v provozu sebe a hlavně ostatní. Když mám být upřímný, sebe a své auto ať si rozmlátí dle libosti, ale to ohrožení ostatních mi vadí. Přesto se nemohu ubránit pousmání u těchto lidí, kteří se v opilosti rozhodli vydat na silnice s něčím, co opravdu jen vzdáleně připomíná automobil. Ostatně není to tak dávno, co byl v USA zadržen opilý „řidič“, který zranil spolujezdce. A ten jel na koni! Takže rada by asi byla jednoduchá, nikdy nepijte, pokud se budete účastnit provozu na pozemních komunikacích jakkoliv.

Tank

V malém ruském městě a nejspíš po řádné porci vodky se jeden mladík rozhodl, že udělá tu nejvíc ruskou věc, na kterou přišel. A tak si z blízké vojenské základny vypůjčil tank a začal s ním jezdit po městě. Prý hledal obchod, což se mu nakonec podařilo. Jen si ho spletl s drive-thru a udělal do zdi pořádnou díru. V obchodě si pak vzal jednu láhev červeného vína, asi už znal svou míru, a v klidu vyšel novým otvorem ven. Díky bohu nebyl nikdo zraněn a výtržník byl velmi brzy dopaden. Ale historka, proč se dostal za mříže, má tedy grády.

Dětské auto

Tohle je ještě zábavnější špek. Jeden Brit se v opilosti rozhodl, že na silnice vyrazí v elektrickém plastovém autíčku pro děti. Ano, takové ty bzučící zmenšeniny skutečných aut, co se pohybují rychlostí chůze. Auto koncipované na děti bylo však přetížené a tak jelo ještě pomaleji. Výtečník byl velmi brzy zadržen a policie zjistila, že měl již v minulosti opakované problémy s řízením pod vlivem. Se svým řidičákem se tedy musel po výletu do dětských let rozloučit na další tři roky. Přitom šlo o čtyřicetiletého inženýra z RAF, který spolu se svým synem (snad budoucím konstruktérem) jako školní úkol upravovali právě dětské auto. Jenže po pár panácích mu přišlo jako dobrý nápad vyrazit na testovací jízdu. Daleko se nedostal, před svým domem narazil do svého vlastního skutečného auta, takže ani nezvládl nikoho ohrozit. Možná by byl lepší trest, kdyby mu autíčko natřeli na růžovo, navlékli jej do holčičích šatů a nechali jej jezdit měsíc do práce na základnu RAF, pak by si podobné výstřelky odpustil.

Lednička na pivo

Ano, na ebay se dá koupit cokoliv, třeba pojízdná lednička na pivo. Dokáže jet až 21 km/h a přitom převážet a chladit 48 plechovek piva. To je tak děsně pitomý nápad, že mi nejspíš za pár týdnů dorazí ta moje. Až si jí koupíte taky, můžeme si dát závod. Jen to asi nebude na silnici, protože by nás měl odstrašit případ mladíka z Austrálie. Ten totiž trojnásobně překročil rychlostní limit na této věci očividně odporující veškerým zákonům a vyhláškám, takže přišel o řidičák. Ze všech dnešních lidí mu dávám ale plné bodové ohodnocení za styl.

Zdvihací plošina

A nakonec asi moje nejoblíbenější. Je to taková ta správná venkovská Amerika a chlápek na videu je jak typický redneck, nebo spíš víc jako Cletus ze Simpsonů, pro kterého je sestra, sestřenice a manželka jedna a ta samá. Jmenuje se Steve a prý jen jel klukům do obchodu pro svačinu, místo auta si ovšem vzal na cestu pojízdnou zdvihací plošinu, kde seděl na bečce piva. Nakonec ho policie dostala, ale nebojte, zná svoje práva.

No, vypadá to moc nehraně na realitu, co? Máte pravdu, Steve je profesionální komik a tohle je jen jeden z jeho vtípků, takový slabší odvar Kazmovy show. Ale byla by škoda vám to říct před videem, ne?


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20340 | Zobrazit seznam všech anket