Panoz Abruzzi „Spirit of Le Mans“: první ochutnávka

Panoz Abruzzi „Spirit of Le Mans“: první ochutnávka: titulní fotka Automobilka Panoz, kterou v roce 1989 založil Dan Panoz, velký fanoušek vytrvalostních závodů, pomalu začíná odhalovat podobu svého nejnovějšího modelu, jehož premiéra se má odehrát na letošním Le Mans.

Panoz Abruzzi „Spirit of Le Mans“ je podle zakladatele společnosti inspirován vozy z časů, kdy jezdci se svými závodními automobily přijížděli do Le Mans na 24hodinový závod po ose a po jeho skončení se stejným způsobem vraceli domů.

Tiskové materiály prozatím taktně vynechávají prakticky jakékoliv informace o technice nového kupé nebo jeho jízdních vlastnostech. Raději se snaží ohromit způsobem výroby karoserie, ukrytým za zkratkou REAMS® (Recyclable Energy Absorbing Matrix System). Díky němu má mít karoserie vyšší tuhost a zároveň má mít její výroba menší dopad na životní prostředí.

Druhou novinkou je systém chlazení s názvem Trifecta Cooling®, který má přispět k zvýšení účinnosti motoru. Ten má zajistit snižování teploty chladicí kapaliny i mimo chladič.

Nový Panoz se představí ve světové premiéře v rámci závodního týdne v Le Mans, který přímo předchází závodu 24 hodin Le Mans, jehož letošní termín je 12. a 13. červen.

Fotogalerie

  • Panoz Abruzzi „Spirit of Le Mans“: první ochutnávka: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
www T77 06.05.2010  06:05
Vstoupit do diskuse ›