Porsche Panamera a Cayenne: na startovním roštu ALMS

Porsche Panamera a Cayenne: na startovním roštu ALMS: titulní fotka Vozy značky Porsche se budou starat o bezpečí závodníků v American Le Mans sérii.

Porsche bylo v posledních letech v ALMS velmi úspěšnou značkou. Jeho RS Spyder debutoval v roce 2005 v Laguna Seca a hned vyhrál svou kategorii. V dalších třech letech se mu podařilo získat titul v LMP2 a v roce 2008 dosáhl vpravdě historického úspěchu, když se mu povedlo stát se celkovým vítězem prestižního závodu 12 Hours of Sebring. Jenže od té doby převzala otěže Honda ARX-01 a poslední dva roky už byl pravidelně „jen“ druhý.

Letos už do prvního závodu na Sebringu vůbec nenastoupil, přitom by díky své specifikaci neměl mít s novými pravidly žádné problémy. Proč Porsche vyklidilo pole není známo (pokud někdo informace má, ať se o ně podělí), teď se ale vrhlo malinko jiným směrem. Bude totiž alespoň bdít nad bezpečností posádek vozů ostatních týmů. V čele startovního pole budeme tedy auto této značky vídat i nadále, protože se model Panamera Turbo stala oficiálním safety carem série a dva vozy Cayenne II budou plnit roli medical cars.

Zatímco cayenny jsou sériové a mají jen speciální zbarvení, Panamera Turbo S je pro změnu také sériová $5$ (určitě má potřebné předpoklady už z výroby), navíc je ale vybavena střešním nosičem s majákem. Závodění v barvách značky pak budou i nadále zajišťovat různé speciály na bázi řady 911, za všechny jmenujeme 911 GT3 RSR.

Fotogalerie

  • Porsche Panamera a Cayenne: na startovním roštu ALMS: fotka 1
  • Porsche Panamera a Cayenne: na startovním roštu ALMS: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.