Pamatujete si na tříkolku Bond Bug. Někoho napadlo dát do ní motor z Hayabusa. A s turbem

Hodnocení
(počet hlasů: 14, průměr: 3.29; procenta:57%, součet:46)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Tříkolka Bond Bug nikdy nebyla rychlým vozítkem. Její čtyřválec o objemu 0,7 litru na to zkrátka neměl. Jenže Britové rádi upravují auta a k čemukoliv vyrobeném na jejich ostrovech mají sentimentální vztah.

Ani Bug není výjimkou, takže se pochopitelně objevil někdo, kdo se rozhodl vyměnit motor za silnější.

Malý Bond Bug se vyráběl mezi roky 1970 až 1974 a měl být dostupným dopravním prostředkem pro chudší řidiče. Současně si ale u firmy Bond uvědomovali, jak nevalnou pověst mají malé tříkolky. Jen si vzpomeňte, co jim vždy dělal Mr. Bean.

Dvoumístný Bug měl tedy mít styl. Proto má ostrý klínovitý design a světlomety připomínající vyklopené mrkačky. Hlavně ale nemá klasické dveře. Celá přední část střechy se odklápí i s čelním a bočními okny. Bug měl prostě šmrnc a má jej dodnes. I proto se ceny zachovalých kusů vyšplhaly do nesmyslných výšin.

Na základech Bugu byl mimochodem postaven i Landspeeder Luka Skywalkera z Hvězdných válek. V Top Gearu z něj zase stavěli obojživelné auto a měl jej i Robbie Williams v klipu k písni Millenium. Ale motor o výkonu 30 koní je prostě na stylovku málo.

Volba zmíněného blázna padla na vysokootáčkovou třináctistovku z motocyklu Suzuki Hayabusa. A to mu nestačilo, takže ještě přidal k motoru turbodmychadlo. Výsledkem je fantastických 302 koní, které roztáčejí zadní kola. Z nějakého důvodu je uvnitř volant z herní konzole. Čtvrtmíli (400 metrů) ale zvládne Bug s novým srdcem za 11 sekund. Tahle úprava má prostě grády.

Související videa | Všechna videa »
 • Dnes neumírej: Jaguar nebo Aston Martin?
  2367×
 • Video: PAL-V aneb létající tříkolka
  1969×
 • Video: dobrá domácí reklama na Aston Martin
  2487×
 • Šéfdesignér Aston Martinu o projektu One-77
  3043×

Související články