Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry

Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: titulní fotka Včera oběhla svět smutná zpráva, že ve věku 52 let zemřel herec Luke Perry, který se proslavil hlavně rolí Dylana McKaye v Beverly Hills 90210.

A protože jsme zkrátka divní cvoci do aut, tak jsme si vzpomněli také na Porsche 356 Speedster právě z tohoto seriálu.

Také tam vidíte trochu podobnost s Jamesem Deanem, který zemřel v ještě mladším věku a také si jej lidi hodně spojovali se starým Porsche? Ale o černém Speedsteru ze seriálu Beverly Hills možná pár věcí nevíte.

Tahle podobnost s Jamesem Deanem a neustálé srovnávání se objevilo už během vysílání seriálu Beverly Hills 90210. Oba byli mladí, pohlední a okamžitě se do nich platonicky zamilovávaly fanynky. Luke Perry se ovšem podobnému srovnávání již tehdy bránil. „Nejsem James Dean a stejně tak ani nikdo jiný není,“ říkával tehdy. Jenže pro generaci 90. let byl tím jejich Deanem, ať se mu to líbilo, nebo ne.

Na prodej je jachta z Miami Vice. Dostanete k ní i seriálovou repliku Ferrari Daytona

Luke Perry mimochodem černé Porsche 356 Speedster, které má jeho postava Dylana, neměl moc rád. Sportovní automobily německé značky nijak neuznával a označoval je za přeceňované Volkswageny. Přesto bylo spojení Dylana a černého Speedsteru ikonické a pro nás jde asi o nejsilnější vzpomínku na jinak spíš průměrný seriál.

Abychom byli upřímní, on to vlastně ani pravý Speedster nebyl. Jak už to tak v televizních seriálech té doby bývalo, neměli filmaři na skutečně drahá auta peníze. A pravý 356 Speedster by byl drahý už v té době, vzhledem k tomu, jak je vzácný. Vyřešilo se to tedy stejně, jako například v Miami Vice s Ferrari Daytonou – stavbou repliky. U Beverly Hills byla nepravost Porsche prozrazena palubkou a volantem.

Bylo by ale chybou myslet si, že jiné auto v seriálu neexcelovalo. Například hezounek a kalifornský Mirek Dušín Brandon měl kabriolet Ford Mustang první generace z roku 1965. A kudrnatý čahoun Steve (tehdy ještě nezabíjel žraloky padající z nebe) zase otevřený Chevrolet Corvette C4, oba vozy jsou dnes automobilové ikony. Porsche je ale stejně asi ze seriálu nejznámější.

Jenže moc slavně to s ním neskončilo. Chvíli zdobilo klub Myrtle Beach Planet Hollywood, ale po jeho zavření se dostalo do soukromé sbírky. Před časem bylo na prodej, ale to mu již chyběl motor, výfuk a palivová nádrž. Kdo ví, zda se v něm, ještě někdy někdo sveze a bude si představovat, že je frajírek Dylan McKay.

Fotogalerie

  • Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: fotka 1
  • Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: fotka 2
  • Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: fotka 3
  • Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: fotka 4
  • Pamatujete si na tohle Porsche? V Beverly Hills 90210 ho řídil Luke Perry: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: No jo, no... Brandon Walsh 09.03.2019  06:33
Re: No jo, no... David Silver 09.03.2019  01:34
No jo, no... Dylan McKay 08.03.2019  22:35
Vstoupit do diskuse ›