Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!

Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: titulní fotka Pracovníci v továrně Pagani ji říkají „La Nonna“, tedy babička, protože je to nejstarší fungující Zonda světa. Nyní dostal tento supersport s milionem najetých kilometrů kompletní renovaci.

Jak již správně tušíte, tohle není zrovna běžné Pagani Zonda. Nejen že za svůj život vůz najel rovný milion kilometrů, což je samo o sobě úctyhodné, ještě k tomu se jedná o vůbec nejstarší stále fungující Zondu světa, proto se jí přezdívá babička. Je to totiž prototyp číslo 2.

Svůj život vůz začal v roce 1998, tedy před neskutečnými sedmnácti lety, a to jako verze Zonda C12, která měla šestilitrový dvanáctiválec AMG s dnes nikterak zvláštním výkonem 394 koní. I tak ale auto dokázalo jet rychlostí 330 km/h. Pagani vůz neustále vylepšovalo, časem se z něj tedy stala varianta C12-S, u které již měl motor objem sedm litrů. Během let se na autě testovalo mnoho komponent pro téměř všechny modely a speciální varianty.

„Babička“ měla dlouhý a těžký život, vůz však byl nyní plně zrenovován při příležitosti šedesátých narozenin Horacia Paganiho, zakladatele automobilky. Vůz nyní vypadá jako jedna z posledních Zond a je ve výtečném stavu. Stroj je zatím vystaven ve showroomu staré továrny, v budoucnu však půjde o jeden z hlavních taháků chystaného muzea značky.

Fotogalerie

  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 1
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 2
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 3
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 4
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 5
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 6
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 7
  • Pagani Zonda s najetým milionem kilometrů? Seznamte se s babičkou!: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
cca 58800 km/rocne flash6 01.12.2015  13:03
Ani náhodou Vladster 28.11.2015  21:43
Vstoupit do diskuse ›