Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!

Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: titulní fotka Zapomeňte na Vipery, LFA, GT-R, Aventador, 918 Spyder, ba dokonce i na Radicaly. Zonda Revolucion objela Nordschleife za nepochopitelných 6:30...

Není to sice ještě oficiálně potvrzeno samotnou automobilkou a neví se ani, který šílenec seděl za volantem, ale objevila se informace, že novým nejrychlejším autem Severní smyčky Nürburgringu je italský supersport Pagani Zonda Revolucion. A proč by si to někdo vymýšlel? Extrémistický supersport prý pokořil o plných 18 sekund čas Zondy R z roku 2010, Nissan GT-R Nismo za sebou nechal o skoro 39 s, Aventadoru SV a Porsche 918 Spyder nadělil bezmála půlminutu. A dokonce i Radical SR8LM za ním zaostal o 18 vteřin.

Je ovšem třeba říci, že Zonda Revolucion, vyrobená v pouhých pěti exemplářích, není auto se silniční homologací, ale okruhový speciál, v žebříčcích produkčních aut ji tedy nenajdete. To ovšem její schopnosti nijak nesnižuje a cena 2,2 milionu euro bez daně se jeví jako opodstatněná.

Motor Zondy V12 6.0 Biturbo od AMG má vyladěný na výkon 800 koní (588 kW), což je o 50 k více, než má výchozí „erko“ a točivý moment leží za hranicí 750 N.m. Je tu i vylepšená aerodynamika (nové deflektory vpředu, stabilizátor vzadu a zadní křídlo ve stylu efjedničkového systému DRS s možností volby dvou nastavení) a karbon-titanový závoďák váží jen 1070 kg.

Otázkou tedy momentálně zůstává, kdy měla Zonda tento čas zajet, když je na okruhu omezená maximální rychlost na rovinkách…

Fotogalerie

  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 1
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 2
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 3
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 4
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 5
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 6
  • Pagani Zonda Revolucion je novým rekordmanem Nürburgringu!: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Dement Kubos Kuba1121 17.11.2015  13:36
kopie ... 16.11.2015  14:48
Bože Kubos 14.11.2015  18:36
Vstoupit do diskuse ›