Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě

Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: titulní fotka Společnost Pagani Automobili S.p.A. se sice chystá na letošní autosalon do Ženevy, ale její nejvýkonnější model zde opět neuvidíme.

Svůj nejsilnější model automobilka ohlásila již před loňským ženevským autosalonem, ale tam se v roce 2007 předvedl pouze model v měřítku 1:4 a ani letos se na stánku značky Pagani model Zonda R neobjeví.

Pagani Zonda R má vývojově navazovat na model F z roku 2005, ale s původním vozem má sdílet pouze 10 procent komponent. O pohon tohoto modelu se má starat dvanáctiválec o objemu 6,0 litrů od společnosti AMG. Agregát umístěný před zadní nápravou má disponovat výkonem 551 kW (750 k) při 7500 ot./min. a točivým momentem 710 Nm.

Automobilka původně ohlásila, že vyrobí sérii 25 vozů, ale nyní se její plány změnily na pouhých 10 vozů, jejichž cena má pokrýt náklady na vývoj tohoto automobilu. Pagani Zonda R se má stát vyvrcholením současné modelové řady, protože Horacio Pagani se již plně soustředí na vývoj nové generace svých supersportovních vo­zů.

Fotogalerie

  • Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: fotka 1
  • Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: fotka 2
  • Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: fotka 3
  • Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: fotka 4
  • Pagani Zonda R nebude na autosalonu v Ženevě: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
eR matheus 18.02.2008  20:35
Vstoupit do diskuse ›