Overfinch odhaluje svůj Range Rover Supersport

Overfinch odhaluje svůj Range Rover Supersport: titulní fotka Britská společnost Overfinch je jedním z nejtradičnějších úpravců strojů značky Range Rover a její nejnovější dílo stojí na základech Range Roveru Sport SVR.

Zušlechťování vozů automobilky Land Rover se Overfinch věnuje téměř 40 let a nejnovějším dílem této společnosti je stroj pojmenovaný Range Rover Supersport, jehož základem je model Sport SVR.

Range Rover Supersport má vzniknout v sérii pouhých pětadvaceti vozů a vedle svého agresivnějšího zevnějšků či jízdních výkonu zaujme i řadou úprav zaměřených na snížení hmotnosti.

Karoserie luxusního SUV se díky úpravci pyšní řadou komponentů z uhlíkových vláken, z nichž je vyrobena i kapota motoru, jejíž hmotnost je o 5,0 kg nižší než u původního dílu.

Pozornost rozhodně přitáhnou i 22palcová kovaná kola, která jsou údajně o 5,5 kg lehčí než původní kola verze SVR. Další prvkem s výrazně nižší hmotností je titanový výfukový systém, který je s vlastní hmotností 14,81 kg o téměř 11 kg (43 %) lehčí než původní díl.

Uvnitř Range Roveru Supersport čeká na posádku kožené čalounění a ručně zpracované dýhy. Je jen na budoucím majitelů pro jakou barevnou kombinaci interiéru a exteriéru se rozhodne a navíc mohou do prostoru pro posádku zamířit i dekorativní prvky z kompozitních materiálů, z nichž jsou vyrobeny nové nárazníky a spoilery.

K technice ukryté pod novou kapotou se Overfinch prozatím nevyjadřuje, ale již standardní Range Rover Sport SVR s kompresorem přeplňovaným pětilitrovým osmiválcem disponuje výkonem 550 koní (405 kW) a točivým momentem 680 N.m. V kombinaci se sportovněji naladěnou osmistupňovou automatickou převodovkou ZF 8HP70 a pohonem všech kol umožňují tyto hodnoty akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,7 s, zatímco maximální rychlost je elektronicky omezena na 260 km/h.

Overfinch uvedl, že základní cena pro jeho Range Rover Supersport je stanovena na 179.990 britských liber (zhruba 5.850.000 Kč) a v závislosti na specifických přáních budoucích majitelů se může dále zvyšovat.

Společnost Overfinch sídlící v anglickém Leedsu byla založena v roce 1975, celou dobu své historie se zabývá úpravami vozů automobilky Land Rover. Aktuálně v její nabídce figuruje vedle Range Roveru Sport také Ranger Rover a Range Rover Evoque, z Land Roverů pak jen Defender.

Fotogalerie

  • Overfinch odhaluje svůj Range Rover Supersport: fotka 1
  • Overfinch odhaluje svůj Range Rover Supersport: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.