Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint

Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: titulní fotka Opel si pro milovníky nostalgických vzpomínek na šedesátá a sedmdesátá léta připravil novou verzi Corsy s názvem Color Race, která svým barevným provedením odkazuje na Opel Rallye Kadett B Sprint.

Opel s novou Corsou Color Race vzpomíná na starou slávu sportovně laděných verzí modelu Kadett, které v šedesátých a sedmdesátých letech slavily úspěchy na tratích světových soutěží.

Corsa Color Race bude k dispozici pouze s třídveřovou karoserií, která má lépe odpovídat sportovně zaměřenému stylu této verze. Od ostatních provedení Corsy se novinka odliší především svým barevným provedením.

Jasně žlutý lak doplňuje černá kapota s motivem šachovnice. Černá je i střecha, část třetích dveří, pruhy na prazích, kryty vnějších zpětných zrcátek a 17palcová litá kola. Kromě žlutého laku bude Color Race k dispozici i v bílé nebo červené.

Kombinace barev použitá na karoserii se opakuje i v interiéru na středové konzole a sedadlech s prošíváním nití ve žluté, bílé nebo červené barvě. Součástí standardní výbavy Corsy Color Race je kůží obšitý volant a střešní okno Panorama.

Opel v tiskových materiálech uvádí, že Corsa Color Race může mít pod kapotou jeden z nových motorů. Benzinový motor 1.4 Ecotec bude k dispozici s výkony 87 koní (64 kW) a 100 koní (74 kW). Zájemce o naftu uspokojí turbodiesel 1.7 CDTI s výkonem 130 koní (96 kW) a točivým momentem 300 Nm.

Rallye Kadett B Sprint z let 1971 až 1973 byl poháněn čtyřválcem o objemu 1,9 litru, který díky dvojici karburátorů Weber 40 DFO disponoval výkonem 106 koní (78 kW).

Corsu Color Race je na domácím německém trhu možné objednávat již nyní a její ceny startují na 15.560 Euro (zhruba 410.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 1
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 2
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 3
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 4
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 5
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 6
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 7
  • Opel Corsa Color Race: vzpomínka na Rallye Kadett B Sprint: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.