Opel Astra GTC: chystá se nástupce

Opel Astra GTC: chystá se nástupce: titulní fotka Také v nejnovější generaci Opelu Astra se objeví velmi dynamicky střižený třídveřový model.

Asi se najde jen málo těch, kteří by nesouhlasili s tvrzením, že současná Astra GTC patří k nejlépe vypadajícím třídveřovým kompaktům. A vypadá to, že Opel hodlá na tuto milou tradici navázat i u nejnovějšího vydání svého bestselleru.

Stejně jako ostatní automobilky, i Opel (bohužel) zanevřel na klasické tvary kupé a jejich roli už zřejmě s definitivní platností v Evropě převezmou dynamicky vyhlížející třídveřáky. Ten od rüsselsheimské automobilky přijde na trh (až) za dva roky a podle slov designéra Malcoma Warda bude vypadat téměř stejně jako tato skica, která slibuje opravdu hodně. Takže i díky stylingu současného GTC se lze oprávněně domnívat, že se povede podobně dobrá práce.

Technicky vyjde nové GTC pochopitelně z Astry 5D a mělo by kopírovat i její nabídku motorů, dost možná ale dojde k vypuštění základních variant benziňáků a turbodieselů. Obzvláště zajímavé bude GTC nepochybně s oturbenou čtrnáctistovkou o výkonu 140 k a s motorem 1.6T se 160 koňmi. A už teď jsme zvědavi na OPC, pochybujeme, že se Opel s touto verzí nevytasí taktéž – asi bychom zase měli začít chodit do fitka…

Fotogalerie

  • Opel Astra GTC: chystá se nástupce: fotka 1
  • Opel Astra GTC: chystá se nástupce: fotka 2
  • Opel Astra GTC: chystá se nástupce: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: OPC x_ghost 10.07.2009  23:43
OPC GTistrela 10.07.2009  20:10
Vstoupit do diskuse ›