Ojetý Mercedes-Benz SL600: Údržba, která přijde na absurdní peníze

Hodnocení
(počet hlasů: 17, průměr: 3.35; procenta:59%, součet:57)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
když se chce... bystron 22.08.2018  19:11
Vstoupit do diskuse ›


O videu

Taky vás při procházení inzerce napadne, že to původně několikamilionové auto je za pár desítek tisíc tisíc hodně lákavé a vy byste si jej mohli dovolit? Tohle video vás možná z podobných úvah vyléčí.

Koupě levného auta je vždy lákavá, zvláště když jde o nějaké krásné a stylové auto, které kdysi bylo objektem touhy. Například taková žehlička, tedy kabriolet Mercedes-Benz R129, pochopitelně dvanáctiválcové SL600 s výkonem 389 koní (ano, motor používaný v prvním Pagani Zonda) z roku 1997, no kdo by ho za 5000 dolarů nechtěl.

Jenže nic není zadarmo a v případě Mercedesu ani ta láce. Konkrétní SL600 totiž potřebuje řadu oprav a zásahů, aby bylo opět ve stoprocentní kondici. Protagonisté z Hoovies Garage jej přesto koupili a rozhodli se zjistit, na kolik je žehlička vyjde po opravách. Protože zatímco cena aut klesá, cena jejich dílů a servisních zásahů moc ne, ovšem je přímo úměrná ceně nového auta. A pokud vaše auto za 350 tisíc má nějaký díl v hodnotě tisícovky, u auta za 3,5 milionu si budete muset tu nulu připsat pravděpodobně i ke stejnému dílu. A to i v době, kdy se bude jednat o letitou ojetinu.

Mercedes má neduhů několik, nejzásadnější je porouchaná elektrická střecha, která se zasekne v polovině zavírání. Já střechu na svém roadsteru zatahuji, až když prší a dost si dovedu představit, jak nepříjemné v takovou chvíli je, když to nepůjde. Kromě toho nefunguje klimatizace, ani brzdová světla, z motoru prosakuje olej a rozbitý je i hydraulický podvozek. A nový majitel bude muset pořídit i nový výfuk. Péči by potřeboval taky lak, na výměnu jsou zralá i zpětná zrcátka. A kdo by chtěl jezdit na tak ošklivých kolech? Ano, je to dlouhý seznam a levný nebude, to by si myslel jen někdo naivní. Výsledná suma ovšem vyrazila filmařům dech. Takže až zase příště uvidím v inzerci BMW 750 za 1,5 platu, zkusím si na tohle video vzpomenout a hledat raději dál.

Související videa | Všechna videa »
 • V nových Mercedes si možná zahrajete závody na motokárách. Automobilka ukázala, jak by to mohlo fungovat
  2035×
 • Úžasný doják. Slepý nadšenec do aut poprvé v životě sedl za volant, v Mercedesu AMG GT R jel 200 km/h
  1945×
 • Mercedes otevřel showroom pro děti. Nabízí v něm i malá AMG
  2386×
 • Mercedes ukázal skvělou reklamu. Udělal ze starého
  6936×

Související články