Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní

Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní: titulní fotka Oettinger představil úpravu pro nejnovější GTI od Volkswagenu, které se tak zařadí téměř na vrchol žebříčku hot hatchů.

Úpravce velkosériových značek koncernu Volkswagen, německá firma Oettinger sídlící kousek od Frankfurtu, představila svoji verzi Volkswagenu Golf GTI sedmé generace. A bere to celkem dost komplexně od vzhledu po techniku a to ještě prý směrem k závodnímu použití.

Začneme popořadě od designu. Z GTI vždy vyzařuje serióznost a uhlazenost bez jakýchkoli výstřelků a ani Oettinger tuto harmonii moc nenarušuje. Celý obvod vozu dostal přidány nástavce, tak aby byl Golf více přilepený k zemi a na zádi přibyl větší střešní spoiler a výrazný difuzor. Při pohledu zvenčí tak asi nejvíce upoutají pěkná pětipaprsková kola, která však budou ještě v průběhu tohoto roku nahrazena ultralehkými desetipaprskovými závodními disky se silniční homologací.

Na vzhled auta ale nejezdí, takže úpravy pohonu jsou více než vítány. Standardní dvoulitrové TSI proto bylo vyladěno na 350 koní, které byly z motoru získány přemapováním řídící jednotky, novým výfukovým systémem a předělaným sáním s mezichladičem. Krotit toto rozmnožené stádo mají za úkol větší brzdy, či samosvorný diferenciál v kooperaci s nastavitelným podvozkem.

Fotogalerie

  • Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní: fotka 1
  • Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní: fotka 2
  • Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní: fotka 3
  • Oettinger Volkswagen Golf VII GTI: Boost na 350 koní: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.