Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní

Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: titulní fotka Tuningových úprav Fordu Mustang je jak máku a přijít s něčím novým už vyžaduje notnou dávku kreativity. Co to zkusit s pořádným výkonem a modifikací karosérie ve stylu hot-rod?

Kluci z tuningové firmy Obsidian si vzali do parády Ford Mustang a výsledek má s původním autem pramálo společného. Na přepracované masce je nový nárazník a masivní nasávací otvory s výraznou chromovanou mřížkou. Na víku od motorového prostoru je mohutné nasávání. Při pohledu na hot-rod z profilu si všimnete vytažených prahů a 18palcových kol s černými disky. Kompletně přepracovaná záď snad ani nepotřebuje komentář.

V interiéru jsou např. sportovní skořepiny od světoznámé firmy Recaro s vícebodovými bezpečnostními pásy nebo multifunkční audio-video systém s 10,5“ LCD a sestavou reproduktorů o výkonu 3 000 W.

Ale pojďme k tomu hlavnímu: pod kapotou je vidlicový osmiválec o objemu 6,4 l, dvojice velkých turbodmychadel, sání s mezichladičem stlačeného vzduchu, kompletně nové výfukové potrubí a vyměněná řídící jednotka. Spolu s dalšími dílčími úpravami je agregát schopen vyvinout výkon přes 800 koní (589+ kW) a kdyby zákazník chtěl opravdu ultimativní bestii, Obsidian je schopen dalším tuningem z motoru vymáčknout přes 1 000 koní.

Co se týče akcelerace, není na tom Obsidian SG1 vůbec špatně: stovku s pevným startem zvládne za čtyři vteřiny. Rozpálený hot-rod zkrotíte pomocí čtveřice 14palcových kotoučových brzd se čtyřpístkovými třmeny, vše od firmy Brembo.

Problémem u tohoto zajímavého auta je fakt, že tuningová firma postavila pouze jediný kousek, prostě originál. Zájemců je plno, do své sbírky jej získá ten, kdo v dražbě nabídne nejvyšší částku.

Fotogalerie

  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 1
  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 2
  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 3
  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 4
  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 5
  • Obsidian SG1 - Mustang s výkonem 800+ koní: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.