Oakley C Six: karbonové brýle jen pro 250 štastlivců

Oakley C Six: karbonové brýle jen pro 250 štastlivců: titulní fotka Léto sice pomalu končí, Vánoce se ale zase kvapem blíží a tak vám snad informace o těchto stylových brýlích přijde nakonec vhod. Teda hlavně pokud nemáte hluboko do kapsy.

Mnoho automobilových fanoušků má při vyslovení slova „karbon“ husí kůži na zátylku – a není se čemu divit. Asi jen těžko bychom hledali materiál, který do světa rychlých vozů vnesl v poslední době více svěžího vzduchu.

Marketing je neobyčejně silná věc a tak, i když je vám to vlastně k ničemu, můžete mít (samozřejmě za adekvátní sumičky) z toho božského materiálu třeba telefon, hodinky nebo obouvací lžíci. No a nebo taky brýle. Není náhodou, že s nimi přichází právě Oakley, jeden ze světových leaderů na poli se slunečními brýlemi. Má totiž s výrobou brýlí z netradičních materiálů poměrně dobrou zkušenost a tak si troufl i na karbon. Samotné tělo brýlí je z důvodu složitého tvaru a vysoké náročnosti na pevnost z karbonu vysoustruženo za pomoci CNC stroje (celý proces trvá prý celý jeden den). Jestli už běžíte pro peněženku, abyste si jedny C Six pořídili, mám pro vás špatnou zprávu. Vyrábějí se v sérii limitované na 250 kusů, takže za ně dáte asi pořádný balík.

Fotogalerie

  • Oakley C Six: karbonové brýle jen pro 250 štastlivců: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket