Nový supersport od McLarenu designérům vrácen k přepracování?

Nový supersport od McLarenu designérům vrácen k přepracování?: titulní fotka Design supersportovních aut se poslední dobou nějak nedaří...

Již před dvěma měsíci se začaly objevovat zprávy, že projekt supersportovního vozu McLaren P11 provázejí menší komplikace. Vedení firmy se nelíbil design vozu a tak se museli stylisté vrátit k rýsovacím prknům.

Nyní přišly z Británie zprávy, že snaha vzhled vozu jen modifikovat se také nesetkala s pochopením managementu a tak bude mít P11 úplně jiný vzhled, než bylo původně zamýšleno. Honda tak zjevně není jedinou automobilkou, která měla problém najít ten správný vzhled pro svůj vrcholný model… O technice dvousedadlového vozu s motorem uprostřed je ale jasno, takže nic nebrání prototypům dál brázdit silnice celého světa.

Podle posledních informací budou karoserie a podvozek tvořeny kombinací karbonu a hliníku, což by mělo zajistit, že váha auta nepřesáhne 1400 kg. Vidlicový osmiválec pro P11 vytvořila firma Mahle a měl by mít výkon kolem 550 koní. McLaren také v současnosti hledá místo pro továrnu. Česká republika v hledáčku není, v úvahu připadá Rakousko, Itálie nebo pochopitelně Spojené království. Rozhodnutí by mělo padnout příští rok v létě. Bude načase, v roce 2010 by se měl nový McLaren začít vyrábět.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Foto Neonek 05.11.2008  19:45
Vstoupit do diskuse ›