Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy

Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy: titulní fotka Po dlouhém čekání je tu znovuzrozený Stratos. První dva kusy připravené pro zákazníky jsou už na světě.

Projekt nového Stratosu není žádnou novinkou, první koncepty se předvedly už na přelomu tisíciletí. Pak se sice občas nějaká informace o pokračování projektu objevila, ale bylo dlouho ticho. Až před rokem oznámila firma Manufattura Automobili Torino výrobu pouhých 25 kusů pro zákazníky.

Společnost slíbila silniční supersport s výkonem 550 koní, závodní verzi pro třídu GT a novodobý Stratos v klasickém zbarvení podle starých rally verzí. A zřejmě se všechno skutečně hýbe správným směrem.

Opuštěná Alfa Romeo, která se našla po 35 letech, se prodala v dražbě. A vážně ne levně

Na letošní autosalon v Ženevě výrobce přiveze první dva vyrobené kusy, které si objednali zákazníci z Německa a USA. Sice nevíme, který je který, ale to nevadí. První Stratos má tradiční modrý odstín se žlutými koly, což je barevná kombinace, kterou Lancia v 70. letech doopravdy používala na zákaznických civilních autech.

Druhý kus je pak v typickém zbarvení letecké společnosti Alitalia, což bylo závodní zbarvení, které Stratos asi nejvíce proslavilo. Hned se mi vybaví Sandro Munari, který se Stratosem v druhé polovině 70. let nedával konkurenci moc šancí.

Stratos je založen na Ferrari F430, ale v něčem se od něj přeci jen liší. Kromě standardní pádlové převodovky totiž můžete mít i klasický manuál. Ten se právě u modelu F430 nabízel naposledy. Moc jich ale nevzniklo a dnes jde o docela vzácnou verzi, takže nám vlastně přijde trochu škoda ji přestavět na nový Stratos.

Dle slov firmy to prý ale za to stojí, protože tak získáte unikátní zážitek kontroly nad celým točivým momentem atmosférického vidlicového osmiválce. To je v dnešní době dost vzácné a podobné sporťáky k vidění moc nejsou. Třeba ale manuál přežije díky podobným přestavbám, jako je nový Stratos. Tak uvidíme, jak budou vypadat ty další zákaznické vozy, třeba se dočkáme i té závodní verze.

Fotogalerie

  • Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy: fotka 1
  • Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy: fotka 2
  • Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy: fotka 3
  • Nový Stratos je tu. A s ním i známé barvy. Podívejte se na první zákaznické vozy: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Gold nuggets,bars and diamonds for sale +27715451704 ,in johanne… johngava 14.02.2019  23:57
Vstoupit do diskuse ›