Nová aplikace umožňuje investici do sběratelských aut. Můžete koupit jen jejich „část“

Nová aplikace umožňuje investici do sběratelských aut. Můžete koupit jen jejich „část“: titulní fotka Také vám v každé hře na telefonu vyskakují reklamy na investiční aplikace a návody, jak můžete zázračně zbohatnout? Tahle aplikace také nabízí investice, ale poněkud zajímavější.

Aplikace Rally Rd.Se totiž soustředí na stará a sběratelská auta, do kterých můžete investovat část peněz. A nemusí to být moc, minimální výše investice je 40 dolarů, tedy necelých 900 korun.

Výběr aut k investování zohledňuje jejich historickou významnost, vzácnost, stav a další parametry. Ovšem je to takové vlastnictví – nevlastnictví. Za volant vozu, které částečně zaplatíte, se nikdy neposadíte. Jde tady zkrátka jen o zhodnocení vašich peněz. Auta jsou skladována v klimatizovaném skladu na utajeném místě. Občas je ale ukazují na 250 Lafayette Street na Manhattanu, kde je v sobotu otevřeno i pro veřejnost.

Je tu další mimořádný nález. Tentokrát se našly tři vzácné bugatky

Po zaregistrování vám aplikace nabídne seznam aut, do kterých lze investovat. Samozřejmě se dá vložit i víc peněz, dokonce můžete u auta být jediným výlučným investorem. Od nákupu obyčejných akcií se to vlastně moc neliší a i u investice do auta máte jisté riziko, že proděláte, pokud by bublina se starými auty splaskla. Ovšem minimálně je víc vzrušující koupit si virtuálně kousek Jaguaru XJ220, než akcie nějakého chemického závodu.

Aplikace je zatím k dispozici jen na mobilní přístroje od firmy Apple.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.