Noble staví M600 Drophead, o sériové produkci ale ještě uvažuje

Noble staví M600 Drophead, o sériové produkci ale ještě uvažuje: titulní fotka Britská automobilka Noble potvrdila, že pracuje na otevření verzi modelu M600, Informace o sériové výrobě z ní však lezou jako z chlupaté deky.

Noble M600 není nutné sáhodlouze představovat. Tento jednoduchý supersport z Británie, který si Jeremy Clarkson často bral do úst za to, že jej ztloukli umaštění „vidláci“ někde ve stodole, už několikrát dokázal uhájit svou čest. V případě britského televizního Top Gearu dokonce dvakrát, z toho podruhé za přítomnosti Lamborghini Aventador a McLarenu MP4–12C.

Ať si Jezza říká co chce, tohle auto vypadá a stoprocentně i jezdí fantasticky, i když s kvalitou to občas opravdu nemusí být žádná hitparáda. Rozhodně by však nemuselo být na škodu, kdyby se vedle klasické uzavřené verze na trhu objevila také otevřená varianta, zvaná Drophead. O té už se mluvilo někdy před dvěma lety, zatím se však její vývoj nepodařilo dotáhnout do konce.

Tomu by ale mohlo být konec. Podle serveru Telegraaf.nl se totiž na otevřené verzi M600 skutečně pracuje, vedení však ještě nepotvrdilo sériovou výrobu. Na jednu stranu je to smůla, ale prozatímní kroky automobilky docela chápu – auto totiž stojí tolik co McLaren, má osmiválcový motor z Volva (připravovaný ve spolupráci s Yamahou) a až 650 koní výkonu (výkon se mění podle zvoleného režimu v rozmezí 450 – 650 koní). To jednoho dne nemusí vydržet třeba spojka, nebo hnací hřídel, nebo manuální převodovka Graziano… nebo cokoliv jiného. Pokud ale všechno funguje, umí uzavřený Noble M600 uhánět rychlostí až 360 km/h.

Tak či tak – auto vypadá fantasticky, a pokud by sériová podoba vypadala stejně jako přiložená vizualizace z roku 2012, zákazníci by se našli. Ale kdo ví, jak to nakonec bude.

Fotogalerie

  • Noble staví M600 Drophead, o sériové produkci ale ještě uvažuje: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.