Nissan opět vstupuje do Le Mans

Nissan opět vstupuje do Le Mans: titulní fotka Další japonská značka se vrací do světa vytrvalostních závodů Le Mans. Zatím však pouze coby dodavatel motorů.

Na startu závodů Le Mans se v průběhu času objevovali i zástupci z Japonska, svá auta tam vyslala Toyota, Honda, Nissan i Mazda, pouze posledně jmenovaný výrobce ale dosáhl celkového vítězství, když Toyotě GT-One uniklo skutečně o vlásek. V posledních letech se do Le Mans vrátila Honda, která zde působil jako dodavatel motorů pro lolu týmu RML (letošní vítěz série LMS P2), ale také coby dodavatel kompletního auta LMP2, které vloni v barvách týmu Highcroft Racing vyhrálo ALMS a díky týmu Strakka Racing i svou kategorii ve čtyřiadvaceti­hodinovce.

Nyní přichází do hry také Nissan a to jako dodavatel motorů. Japonci podepsali dvouletou smlouvu s francouzským týmem Signature Racing, jenž se se svým autem letos zúčastní ve třídě LMP2 poháru Intecontinental Le Mans Cup (ILMC) a v jeho rámci pochopitelně i čtyřiadvace­tihodinovky. Jemu bude dodávat NISMO upravené osmiválce VK45V8.

Tím ale aktivity Nissanu nekončí, stejné jednotky poputují i do prototypů týmů Greaves Motorsport (Zytek Z11SN), Boutsen Energy Racing (Oreca03) and Top Drive Service/TDS (Oreca03), které se letos účastní evropské Le Mans Series (LMS) a pochopitelně 24hodinovky.

A co na to konkurence z Japonska? RML dalo pro letošek v LMS sbohem lole a bude stejně jako Strakka startovat s kompletem od Honda Performance Development – ARX01d. Tuto dvojici doplní Pegasus Racing s Courage Oreca LC 75, vybaveným motorem HPD. Hajime!

Fotogalerie

  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 1
  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 2
  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 3
  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 4
  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 5
  • Nissan opět vstupuje do Le Mans: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
yes!!! laufeček 11.02.2011  16:03
Vstoupit do diskuse ›