Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu

Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: titulní fotka Nissan nám jako první japonská automobilka ukázal, co chystá na lednovou tuningovou výstavu Tokyo Auto Salon.

Tokyo Auto Salon (TAS) je akce podobného ražení jako SEMA v Las Vegas nebo Essen Motor Show. Na jedné ploše spolu stojí výtvory tuningových firem a sportovní nebo jiným způsobem specifické koncepty automobilek.

Nissan přiveze na nadcházející TAS devět novinek. Tedy přesněji řečeno osm, protože jedním z exponátů bude závodní speciál Nissan GT-R japonského šampionátu cesťáků Super GT, jenž pochopitelně žádnou novinkou není.

Největší bombou bude zcela jistě studie Nissan Leaf Aero Style Concept. Ptáte se proč? Leaf je nejnovějším elektromobilem (a tedy pýchou) japonské značky a současně nositelem titulu Evropské auto roku (COTY). A tuningový aerokit má prostě jen zvýraznit charakter auta, Nissan se přitom ani nesnaží tvářit, že by takto zkrášlené EV mělo mít lepší aerodynamiku a tím pádem i schopnosti.

Na nás ale tohle neplatí, my se těšíme v první řadě na NISMO Fairlady Z, neboli na 370Z s motorem V6 3.7 s výkonem zvýšeným na 355 koní (261 kW). Změny dále zahrnují úpravy řízení, podvozku a skeletu, nechybí ale ani bodykit, zlepšující aerodynamiku a zvyšující přítlak.

Zajímavé ale bude určitě i NISMO GT-R RC (Racing Competition). Fotka sice zatím není k dispozici, ale má jít o speciální verzi gétéerka, určenou pro okruhové závodění. Má mít speciální pérování, slicky, ochrannou klec, speciální nádrž a odlehčené komponenty přesně tak, aby vyhověla homologacím FIA a mohla se objevit na okruzích celého světa.

Dočkají se i ti, kteří čekají na tovární úpravu crossoveru Juke, vystavený kousek prý ponese díly, které budou k dispozici prostřednictvím dealerské sítě Nissanu v Evropě a Severní Americe. Má se jednat o chromované prvky (ty se ale snaží vyvolat spíše dojem SUV, než dynamiky, jak hovoří tisková zpráva), 17" kola a na fotce jsem zahlédl i střešní spoiler.

Model Elgrand je největším MPV v nabídce Nissanu a na TAS zapózuje jak ve sportovní verzi S-tune, vybavené výrazným bodykitem, tak coby Rider Premium Concept, kombinujícím luxus a sportovní jízdní vlastnosti. Má jen dvě řady samostatných kožených sedadel, ambientní osvícení kabiny, chromové prvky exteriéru v kouřové úpravě, 19" kola a decentní bodykit.

MPV Serena Rider má také nenápadný set spoilerů, masku chladiče obtěžkanou chromem a interiér s karbonovým dekorem a speciálním potahem sedadel. A konečně March Bolero nastoupí s retro-maskou chladiče a vínově laděným interiérem, zkrášleným horizontálně orientovanými proužky.

Už se těšíme na pořádnou fotogalerii a podrobnější představení dotyčných modelů. $2$

Fotogalerie

 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 1
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 2
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 3
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 4
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 5
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 6
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 7
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 8
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 9
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 10
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 11
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 12
 • Tokyo Auto Salon 2011: devět novinek Nissanu: fotka 13

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.