Nissan Leaf Nismo: výroba oficiálně potvrzena

Nissan Leaf Nismo: výroba oficiálně potvrzena: titulní fotka Divize Nismo se podívá na zoubek i elektromobilu Leaf a výsledek svého snažení bude i prodávat.

Nismo si bere svou nově svěřenou roli oficiálního úpravce celé modelové řady Nissan opravdu k srdci a nedělá mezi auty žádné rozdíly. To znamená, že vylepší a nabídne k prodeji i ostřejší verzi elektromobilu Nissan Leaf.

Asi je vám jasné, že se nebudou tunit akumulátory a elektromotor, ostatně i pramálo úprav hybridních aut se zabývá zvyšováním výkonu. Leaf Nismo tak zůstane na svých 109 koní a 280 Nm, zapracuje se ale na ostatních oblastech.

Leaf dostane aerokit, inspirovaný konceptem Leaf Nismo RC, jenž přispěje ke zlepšení aerodynamiky a tak vlastně i spotřeby a do jisté míry i jízdní dynamiky. Čekejte také specifický design kol a více sportovního švihu pro interiér. Zatím není jisté, zda se počítá i se sportovním podvozkem, ale nejspíš nikoli.

Auto se začne prodávat už v létě letošního roku v Japonsku, zda a v jakém množství půjde do Evropy se zatím nerozhodlo. Leaf Nismo tak bude jedinou vzpomínkou na Leaf RC, slibovaná závodní série těchto aut se nakonec pořádat nebude.

Fotogalerie

  • Nissan Leaf Nismo: výroba oficiálně potvrzena: fotka 1
  • Nissan Leaf Nismo: výroba oficiálně potvrzena: fotka 2
  • Nissan Leaf Nismo: výroba oficiálně potvrzena: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.