Nissan GT-R na Nürburgringu: rekordman záchranář

Nissan GT-R na Nürburgringu: rekordman záchranář: titulní fotka Nissan GT-R se na Ringu zabydlel - nejenže umí tamější trať prolétnout jako blesk, nyní se i jedno GT-R o vás postará když je nejhůř.

Zajet si se svým autem na Severní smyčku Nürburgringu je určitě výborný nápad, je to fantastické místo kde můžete dát svému plechovému krasavci pořádně do těla. Ale nikdo nejsme neomylní a kratičká nepozornost může skončit políbením svodidel.

Kdo v zeleném pekle přecení síly své nebo svého auta, ten se nemůže spolehnout na široké kačírky a tak jsou větší či menší nehody na Ringu relativně častou záležitostí. Když už se něco nepříjemného přihodí, je potřeba dostat se na místo nehody co nejrychleji. Sanitce nebo vyprošťovací službě to ale může trvat třeba i čtvrt hodiny, což může být v kritických chvílích děsivě dlouhá doba. Naštěstí tu je fantastický Nissan GT-R v roli vozidla určeného pro rychlý zásah. Jeho posádka umí poskytnout kvalifikovanou první pomoc a má k dispozici dostatek hasebních látek pro případ menšího požáru havarovaného vozidla. V případě vyhlášení pohotovosti se tak na místo dostane několikanásobně dříve než ostatní záchranáři a bude fungovat jako jakýsi předvoj. GT-R je vybaven nejen majákem, ale také bezpečnostní klecí či závodními sedačkami Recaro – zkrátka, díky němu je na Ringu dostupná OPRAVDU rychlá první pomoc.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.