Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování

Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: titulní fotka GT-R se nebojí žádných výzev. Po hrátkách na Nürburgringu se teď pustil do lámání dalších rekordů, tentokrát o drift v co nejvyšší rychlosti.

Období, kdy se Nissan GT-R honil za desetinkami na Severní smyčce Nürburgringu, už jsou minulostí. Teď tam vládnou trošku jiní frajeři, takže si soutěživí Japonci našli jinou zábavu – rozhodli se pokořit světový rekord v nejrychlejším driftu. Bokem jel doposud nejrychleji Polák Jakub Przygonski při rychlosti 217,2 km/h a je tedy zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Nissan k překonání této mety angažoval šampiona v driftování Masatu Kawabatu a pustil se do úprav GT-R. Šestiválcovému biturbu zvýšil objem na 4,0 l a spolu s dalšími úpravami z něj vydoloval výkon 1380 koní (1105 kW), jejichž síla jde pouze na zadní kola. Současně ze speciálu odstranil vše postradatelné a přidal rám, závodní volant a skořepiny.

Výsledek asi předčil očekávání všech, Przygonski byl překonán o několik tříd, Kawabata si dokázal na ranveji letiště Fujairah International Airport v Emirátech střihnout třicetistupňový drift v rychlosti 304,96 km/h! Doporučuji shlédnout video, je parádní. GT-R má zase další zářez do srdcí milovníků rychlých aut a adrenalinu. Gratuluji.

Fotogalerie

  • Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: fotka 1
  • Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: fotka 2
  • Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: fotka 3
  • Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: fotka 4
  • Nissan GT-R Nismo překonal rekord v driftování: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.