Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video)

Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): titulní fotka Nissan se sice s novými speciály pro třídu LMP1 neúčastní prvních dvou podniků série FIA WEC, ale pilně testuje před jejich ostrým nasazením do slavných 24 hodin Le Mans.

Nissan začátkem letošního února představil svůj nový stroj pro třídu LMP1 v podobě netradičně pojatého prototypu GT-R LM Nismo s motorem vpředu a pohonem předních kol.

Ve druhé polovině stejného měsíce začal s představováním jezdců, mezi nimiž jsou vedle profesionálních závodníků i dva vítězové programu GT Academy.

Zhruba o měsíc později Nissan oznámil, že vynechá oficiální testy série FIA WEC pořádané koncem března na francouzském okruhu Paul Ricard a ani své speciály pro LMP1 nenasadí do dvojice šestihodinových závodů, pořádaných 12. dubna na britském Silverstone a 2. května v belgickém Spa-Francorchamps.

Nissan, resp. vedení továrního týmu se totiž rozhodlo soustředit na důkladné testování nových a s ohledem na konkurenci i poměrně nekonvenčních vozů před jejich nasazením do 24 hodin Le Mans, pořádaných letos 13. a 14. června. Právě tento podnik je pro Nissan, který na něj vyšle trojici vozů GT-R LM Nismo, nejdůležitější.

Nissan se nyní krátce před druhým podnikem série FIA WEC, jímž je již zmiňovaná šestihodinovka v belgickém Spa-Francorchamps, rozhodl mírně poodhalit průběh testů.

Ty kromě samotného testování na závodních tratích, které se mimo jiné uskutečnilo i na severoamerické půdě a jsou při něm získávána data potřebná pro další ladění podvozku i pohonné jednotky probíhají i v zázemí.

Nejnovější video Nissanu ostatně odhaluje selhání skeletu z uhlíkových vláken v oblasti rámu čelního skla při zátěžových testech. Simon Marshall, šéf vývoje kompozitních materiálů a skeletu, k tomu uvedl, že se jedná o nedostatek, který umožňuje vývojovému týmu získat nové informace o struktuře materiálu a využít je pro další vývoj pevnější a bezpečnější konstrukce.

Nissan GT-R LM Nismo: Japonská zbraň s motorem vpředu pro Le Mans oficiálně

Nissan GT-R LM Nismo kombinuje v přídi uložený dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový šestiválec VRX 30A Nismo s KERS a maximální výkon jeho pohonného systému se má údajně pohybovat okolo 1250 koní (920 kW).

Nissan plánuje do 24 Hodin Le Mans nasadit podobně jako Audi a Porsche trojici vozů GT-R LM, jimž jsou přidělena startovní čísla 21, 22 a 23.

Kromě továrních speciálů pro třídu LMP1 již od prvního podniku letošní série reprezentují značku Nissan a její divizi Nismo týmy, které startují v kategorii LMP2 s prototypy Ligier JS P2, Alpine A450B, Gibson 015S, Oreca 05 a Strakka Dome S103, které spojuje motor Nissan VK45DE V8.

V první podniku série FIA WEC pak v šestihodinovce Silverstone právě vozy Ligier obsadily první a druhé místo v rámci třídy LMP2 a celkově šestou a sedmou pozici za pěticí speciálů LMP1.

Fotogalerie

 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 1
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 2
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 3
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 4
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 5
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 6
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 7
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 8
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 9
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 10
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 11
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 12
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 13
 • Nissan GT-R LM Nismo a jeho testování (+video): fotka 14

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.