Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition

Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition: titulní fotka Nissan poskytl první fotografie a informace o modelu GT-R modelového roku 2016. Změn není mnoho, ale jak se stalo pravidlem, něco se vždycky najde.

Nissan GT-R proslul kromě toho, že z něj mají hlavu v pejru i značky Lamborghini, Ferrari a Porsche, i tím, že takřka každý modelový rok přichází další a další vylepšení. Někdy poměrně zásadní, jindy jen decentní, ale rok od roku se GT-R stává lepším a lepším.

Popravdě řečeno jsem si myslel, že právě přicházející MY2016 bude tím, jenž přinese poslední zásadní facelift, jenž autu zajistí ještě další dva spokojené roky života, nicméně nestalo se tak. Dočkáme se tedy nejspíš napřesrok, což by ovšem znamenalo, že nové GT-R bude až v roce 2018, jak se původně spekulovalo, než přišli optimisté s dřívějšími termíny.

Ale věnujme se „patnáctce“. Nejvýraznější novinkou je verze 45th Anniversary Gold Edition, která oslavuje 45leté výročí vzniku modelu GT-R. Dostalo zlatý lak Silica Brass, zlatý štítek s číslem VIN a plaketou na přístrojové desce. V USA se tento model objeví v množství menším, než 30 kusů, z čehož se dá odvodit, že v Evropě nebude buď vůbec nebo se jejich množství bude počítat doslova na kusy.

Co se celé nabídky týče, motor V6 3,8 l se dvěma turby byl „lehce přepracován“, na výkon 558 koní to však nemělo žádný vliv, stejně tak ani na GT-R Nismo s 608 k. Druhou a poslední novinkou je nový, dvacetipaprskový design kol Rays s tmavou povrchovou úpravou.

Fotogalerie

  • Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition: fotka 1
  • Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition: fotka 2
  • Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition: fotka 3
  • Nissan GT-R 2016: Nabídka bohatší o 45th Anniversary Gold Edition: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.