Nissan Esflow: koncept sportovního elektromobilu pro Ženevu

Nissan Esflow: koncept sportovního elektromobilu pro Ženevu: titulní fotka Automobilku Nissan povzbudilo pozitivní přijetí modelu Leaf a kuje elektromobilové železo, dokud je žhavé - nyní s vizí sportovního kupé.

Byl to trochu šok. Myslím zvolení Nissanu Leaf evropským Autem roku (COTY). Zuby skřípěli určitě nejen Alfisti, není asi pochyb o tom, že v tomto rozhodnutí bylo ještě mnohem více politiky, než v těch předešlých. Ale co s tím naděláme… Nezpochybnitelným faktem každopádně je, že se Nissanu podařilo chytit orientací na elektromobily příležitost za pačesy a pokud to zvládnou marketingově, mohli by se stát jejich synonymem stejně, jako Toyota pro hybridy.

Že to Nissan chápe, je očividné – do Ženevy totiž chystá další elektromobil. Jmenuje se Esflow a jde o koncept sportovního auta. Myslíte si, že elektromobily zatím jen nesnadno vyhoví požadavkům na sportovní svezení? Já také a Audi vzhledem ke změně koncepce e-Tronu nejspíš též, nicméně Nissan je jiného názoru.

Esflow má dva motory umístěné nad zadní nápravou, každý pro jedno její kolo, umí stovku pod 5 s a jeho Li-Ion akumulátory z leafu zvládnou na jedno nabití 240 km jízdy. Otázkou opět je, jak dlouhé snesou řádění na okresce. Auto by mělo být díky hliníkovému podvozku a kompozitové karoserii velmi lehké a baterie jsou umístěny tak nízko u podlahy, jak to jen jde.

Kupé má charakteristický GT-R/370Z profil, svalnaté blatníky ve stylu Infiniti Essence a pěknou, dynamicky střiženou záď. Kčertu s baterkama, vyhoďte ty nesmysly, nacpěte dopředu třeba 190k motor 1.6 DIG-T z juka a postavte to proti připravované Toyotě FT-86!

Fotogalerie

  • Nissan Esflow: koncept sportovního elektromobilu pro Ženevu: fotka 1
  • Nissan Esflow: koncept sportovního elektromobilu pro Ženevu: fotka 2
  • Nissan Esflow: koncept sportovního elektromobilu pro Ženevu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: tvar laufeček 10.02.2011  16:14
Re: tvar TeeJay 10.02.2011  13:09
tvar Hrubis 10.02.2011  11:55
Vstoupit do diskuse ›