Nissan 370Z - trocha spekulací

Nissan 370Z - trocha spekulací: titulní fotka Nástupce současného 350Z se ve světové premiéře představí už koncem listopadu. A o čem se v souvislosti s ním mluví?

Nissan 350Z se díky kombinaci atraktivního vzhledu, dobrého motoru a skvělé ceny stal velmi populární sportovní zadokolkou a Nissan má s jeho nástupcem v plánu v nastoleném trendu pokračovat. V praxi to bude znamenat, že základní charakter kupé nebude nijak výrazně pozměněn, design by měl budit dojem spíše důkladného faceliftu, než zcela nového auta, základní proporce a silueta by měly být takřka stejné. Asi největším rozdílem oproti stávající verzi bude tvar světlometů, jenž bude mít tvar písmene L podobně, jako nejnovější Nissan Maxima (ilustrační foto v úvodu článku).

Už samo označení chystaného modelu vypovídá o změně pod kapotou, tam se objeví V6 VQ37HVR o objemu 3,7 l, jenž se montuje do Infiniti G37. Pro potřeby Zetka by měl být nastaven na výkon 340 koní (250 kW) a zkombinován opět se šestistupňovým manuálem, na přání ale bude k dispozici i sedmistupňový automat se sekvenčním řazením. Zavěšení předních kol zajistí dvojité lichoběžníky, vzadu se objeví multilink. Základním obutím budou 18" kola, u vrcholných verzí Spec S a ST pak o palec větší. Pro modely nejvyšší specifikace se prý počítá se šestipístkovými brzdami Brembo vpředu a čtyřpístky vzadu.

Ovšem objevují se i spekulace, že nabídka motorů neskončí jen u jednoho. Nissan prý zvažuje i vývoj a výrobu omezené série 370Z, která bude mít pod kapotou dokonce motor V8, ovšem vzhledem k tomu, že mají Japonci v nabídce i model GT-R vybavený přeplňovaným V6 se mi to nezdá příliš reálné.

Fotogalerie

  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 1
  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 2
  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 3
  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 4
  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 5
  • Nissan 370Z - trocha spekulací: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: oprava %johny32 29.06.2008  15:57
oprava Routy 29.06.2008  12:22
Vstoupit do diskuse ›