NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R

NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R: titulní fotka Kdo si počká, ten se dočká. Závodní divize Nissanu představila první sportovní paket pro supersportovní kupé GT-R.

Pod označením Club Sport Package se skrývá první úprava NISMO pro nové GT-R. Při jeho sestavování závodní divize Nissanu sáhla do značné míry po komponentech od externích dodavatelů a tak dostane gétéerko elektronicky nastavitelné závodní tlumiče Bilstein Damprtonic, tužší přední a zadní pružiny (výrobce neupřesněn) a 20×9,5" kovaná kola Rays obutá do pneumatik Bridgestone Potenza RE070R o rozměru 224/40 vpředu a 285/35 vzadu.

Co se vlastní produkce týče, k dispozici je odlehčená výfuková soustava a spodní karbonový kryt pod vozem, který nejen že omezuje vztlak, ale také se podílí na celkovém snížení váhy auta o 5 kg, zatímco kožená sedadla s karbonovým rámem a odstraněná elektronika ovládající airbagy (ty v autě zůstaly) snižují hmotnost o dalších téměř 6 kg. To není zrovna mnoho, ale každé kilo se počítá…

Cena úpravy činí necelých 5,5 milionu jenů, což je nějakých 34 000 euro, což se mi zdá jako poněkud přemrštěná cena. Celý kit je k dispozici pouze pro japonský trh, kde se na něj vztahuje plná tovární záruka, ovšem jeho dostupnost rozhodně nebude v dnešním globalizovaném a (nejen) internetem propojeném světě velkým problémem.

Tip: Pod lupou – Nissan GT-R

Fotogalerie

  • NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R: fotka 1
  • NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R: fotka 2
  • NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R: fotka 3
  • NISMO Club Sport Package pro Nissan GT-R: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
spravna cesta, ale trnita _davy 11.09.2008  11:58
pneu aaac 02.09.2008  17:56
chcu DominikGaborcik 02.09.2008  15:49
Vstoupit do diskuse ›